Вирішення боргових проблем і зняття цінових обмежень – ключ до інвестицій у гнучку генерацію – аналітичний звіт.


Залучення інвестицій та будівництво нових енергопотужностей в Україні потребує активної політичної підтримки інвесторів. Про це зазначається в звіті Instrat, підготовленому Олексієм Михайленком, керівником аналітичного відділу Лабораторії чистої енергії (Clean Energy Lab).
Інвестори стикаються з боргами за субсидії та мають низьку довіру до державної підтримки. Українському ринку електроенергії потрібна більш потужна та надійна політична підтримка, ніж будь-коли, щоб досягти своїх амбітних цілей - сказав Михайленко.
За його даними, Україні потрібно 4,3 ГВт нових відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) до 2026 року, 1,1 ГВт нових газових станцій з можливістю швидкого запуску, а також забезпечення додаткових 0,6 ГВт транскордонних перетоків. Експерт нагадує, що такі масштабні темпи будівництва були досягнуті в 2019-2020 роках завдяки програмам підтримки відновлюваної енергетики.
Він підкреслює, що рішучі дії уряду є важливими для залучення необхідних інвестицій та прискорення введення нових потужностей. Відновлення довіри до політики підтримки є рішучим, починаючи з розрахунку заборгованості перед інвесторами відновлюваної енергетики та забезпечення стабільності платежів.
Україна стоїть перед викликом - потребою в 5,4 ГВт нових потужностей протягом наступних двох років і 9,2 ГВт протягом 2027-2030 років.
Президент України підписав законопроєкт №9381, за яким компанії Укренерго зменшать заборгованість на 13 млрд грн. Зелена енергетична асоціація сподівається, що держава виплатить борги за раніше згенеровану електроенергію, щоб прискорити будівництво нових електростанцій.
Читайте також
- Лінія фронту станом на 1 травня. Зведення Генштабу
- Замах на Стерненка, нові санкції РНБО. Головне за 1 травня
- Мін'юст створив реєстр даних про депортованих дітей
- Протягом місяця відновили сотню позицій. Сирський розповів про тактику ЗСУ
- На Дніпропетровщині запроваджено нову систему оповіщення про тривогу
- Скільки парафій Московської церкви перейшли до УПЦ? Житомирська ОВА назвала цифри за 2024-2025 роки