Технологічний прорив: вчені розробили батарею, яка перетворює ядерні відходи на електроенергію.


Дослідники з Університету штату Огайо зробили важливий прорив у сфері енергозбереження. Вони розробили ядерну батарею, яка може перетворювати ядерні відходи на електроенергію.
Американська команда вже протестувала прототип нового покоління батареї. Ця батарея може отримувати достатню кількість ядерного випромінювання для живлення мікрочіпів.
Ядерні батареї відомі своєю здатністю генерувати електроенергію протягом десятиліть без необхідності заряджання чи обслуговування.
Ця революційна батарея збирає навколишнє гамма-випромінювання від відпрацьованого ядерного палива та перетворює його на світло за допомогою сцинтиляційних кристалів. Потім це світло конвертується на електроенергію за допомогою сонячних елементів.
"Ми збираємо те, що вважається відходами, і природним чином намагаємося перетворити це на скарб", - сказав Раймонд Као, професор механічної та аерокосмічної інженерії в Університеті штату Огайо, який керував дослідженням.
Батарея є безпечною для дотику, оскільки не містить радіоактивних матеріалів. Однак, вона не призначена для широкого використання. Вчені планують використовувати ці батареї в ядерних системах для космічних та глибоководних досліджень.
Технологія також розробляється в Китаї в рамках п'ятирічного плану країни. Китайська компанія Betavolt вже почала виробництво ядерних батарей для комерційного використання, такого як телефони, дрони та медичні пристрої.
Прототип, створений в Огайо, має приблизний розмір кубика цукру і може виробляти 1,5 мікроват енергії. Очікується, що більші версії зможуть генерувати значно більшу електроенергію.
"Це проривні результати з точки зору вихідної потужності. Цей процес все ще на початкових стадіях, але наступним кроком буде генерування більшої кількості ват з використанням масштабованих конструкцій. Концепція ядерної батареї має великий потенціал у виробництві енергії та в індустрії датчиків", - сказав Ібрагім Оксуз, науковий співробітник в галузі механічної та аерокосмічної інженерії в Університеті штату Огайо.
Читайте також
- Переозброєння Європи: 16 країн ЄС готові збільшити оборонні витрати
- Більше жодних польотів: США змінили підхід до врегулювання конфлікту РФ та України
- "Швидкого кінця не чекайте": Венс пояснив, чому війна затягнеться
- Україна діджиталізує оформлення імпорту товарів військового призначення
- Масштаби воєнних злочинів Росії: омбудсмен отримав 30 000 звернень щодо прав полонених
- МАГАТЕ: Удар безпілотника пробив велику дірку в даху конфайнмента ЧАЕС