"Спалює" рої дронів: в Україні може з'явитися британська мікрохвильова зброя.


Велика Британія успішно протестувала нове зброю для боротьби з дронами, яка в майбутньому може бути використана на фронті в Україні. Цю інформацію передає видання "Хвиля", з посиланням на Financial Times.
"Міністерство оборони Великої Британії провело успішні випробування нового типу електронної зброї для боротьби з безпілотниками, яку можна буде використовувати на сучасних полях бою, зокрема в Україні", - йдеться у статті.
Нова система протидронового захисту, позначена як RapidDestroyer, була розроблена консорціумом під керівництвом французького оборонного концерну Thales. Вона використовує потужне радіочастотне випромінювання для вискочування з ладу або "спалювання" електроніки дронів на відстані.
Під час останніх випробувань RapidDestroyer успішно виключила дві "зграї" по вісім дронів. Також повідомляється, що ця зброя вже успішно виявила, відстежила та виключила більше сотні дронів.
Технологія RapidDestroyer наразі знаходиться на ранньому етапі розвитку і потребує значних енергетичних ресурсів. В статті зазначається, що також є аналоги цієї зброї, такі як американський Tactical High-power Operational Responder (THOR) та система Leonidas.
Нова технологія електромагнітної зброї випромінює широкий пучок енергії, який може знищити кілька дронів одночасно. Багато експертів вважають, що це робить зброю ефективною в боротьбі з "ворожими зграями". Однак, через її неселективний характер, вона менш придатна для захисту інфраструктури, наприклад, аеропортів.
Один з високопоставлених британських військових зауважив, що хоча дрони стали потужною силою на полі бою, їм все ще доводиться долати перешкоди, включаючи мікрохвильову зброю. Проте, існують способи захисту дронів від цієї зброї.
В підсумку, нова мікрохвильова зброя може бути ефективним засобом боротьби з дронами та іншими літальними апаратами у певних умовах, але вона не є універсальним рішенням. Ця технологія також орієнтована на протиракетну оборону і може бути використана для збивання протикорабельних балістичних ракет.
Наразі, Міноборони України уклало контракти з 76 виробниками безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
Читайте також
- Google здивував святковою анімацією до Великодня 2025
- Ключі не потрібні: з'явився перший дверний замок, що «читає» вени господаря
- Україна перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
- Російські хакери намагались зламати дипломатів ЄС за допомогою фейкової дегустації вин
- «Зоопарк рішень». Відомий аеророзвідник оцінив ситуацію з виробництвом дронів в Україні
- Південна Корея взялась посилено інвестувати у виробництво чіпів, аби завадити Трампу