Реформа МСЕК: як пройти переогляд інвалідності за новими правилами.


Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт 12178, який передбачає реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні. Про це повідомляє Sud.ua.
Голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зазначив, що з 1 січня 2025 року всі медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) припинять свою роботу. Замість них будуть створені експертні комісії в класифікаційних та надкласифікаційних лікарнях, які оцінюватимуть стан пацієнтів за критеріями Міжнародної класифікації функціювання.
Міністерство охорони здоров'я уточнило, що всі раніше видані МСЕК документи та пов'язані з ними права, виплати та пільги залишаються чинними. Особи з пожиттєвим статусом інвалідності не повинні пройти повторну оцінку.
Для тих, кому потрібно пройти огляд у першій половині 2025 року, термін автоматично продовжується до 30 червня 2025 року. Чоловікам у віці від 25 до 60 років із 2 або 3 групою інвалідності необхідно повторно пройти огляд до 1 листопада 2025 року, а всі інші категорії громадян повинні пройти огляд до 1 квітня 2026 року.
“
З повторної оцінки звільняються особи з пожиттєвим статусом інвалідності, люди з серйозними порушеннями здоров'я, мешканці територій, що перебувають у зоні бойових дій або тимчасової окупації, а також військовослужбовці та правоохоронці до закінчення служби.
Нова система передбачає спрощену процедуру: лікар-практик буде складати електронне направлення до експертної команди, що спростить бюрократичні процеси та зробить оцінку більш зручною для пацієнтів.
Нагадаємо, що Зеленський підписав законопроєкт щодо реформування МСЕК.
Читайте також
- Відповідь на російську загрозу: Нідерланди озброюють свій флот ракетами Tomahawk
- Трамп не дає добро: чому в Австралії "зависли" танки Abrams для України
- Естонія будує потужний завод для виробництва боєприпасів НАТО
- Авіабаза Осан: США збільшують кількість винищувачів F-16 у Південній Кореї на 155%
- Міноборони спрощує взаємодію з виробниками зброї через "єдине вікно"
- Росія боїться втратити Крим - розвідка