ПСГ України та LNG-термінали Польщі можуть стати альтернативою російському транзиту.


Україна та Польща спільно працюють над створенням Східно-Європейського газового хабу, який забезпечить потреби регіону в газі з альтернативних джерел, незалежних від Росії.
Про це повідомив заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час онлайн-дискусії Енергетичного клубу, присвяченої диверсифікації газопостачання в Польщі.
"Завершення транзиту формує початок конкуренції нових маршрутів і ресурсів, серед яких LNG, що активно збільшує відсоток у загальному балансі ЄС. Інтеграція газових ринків на базі наявної інфраструктури, збільшення доступної міждержавної потужності дають поштовх розвитку торгівлі та можливість замістити російський газ незалежною молекулою", - зазначив Микола Колісник.
Колісник повідомив, що Україна офіційно звернулася до польських партнерів з пропозицією підписати документи, які сприятимуть розвитку міждержавних точок "входу-виходу" на ГТС між Україною та Польщею, а також збільшенню потужності: "Це зробить східну частину Європи ще більш ліквідною, ніж зараз", - додав Микола Колісник.
"Ми очікуємо введення довгострокових та середньострокових процедур укладання контрактів у бізнес-механізм, схожий на той, що існує в США. Це допоможе Україні та Польщі зберігати необхідну кількість газу для всієї Східної Європи. У цьому конкретному випадку дерегульована та фізично розвинена пропускна спроможність між нашими країнами допоможе перенаправити ту частину природного газу, яка раніше постачалася з Росії", - зазначив він.
Читайте також
- Президент присвоїв звання Героя України низці військовим. Серед них: Павло Петриченко
- Італія збільшить витрати на оборону під тиском США
- Нідерланди виділять додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів РФ
- Воєнні злочини РФ: слідчі СБУ розслідують понад 90 тисяч справ
- Мін'юст оцінив потенціал залучення засуджених до лав ЗСУ
- Міністр фінансів США визнав, що Путін є воєнним злочинцем