Келлог розповів, як США хочуть вийти на "всеосяжне припинення вогню" в Україні.

Келлог розповів про плани США
Келлог розповів про плани США

Спеціальний посланник президента США з України генерал Кіт Келлог повідомив про активну роботу адміністрації Трампа над планом припинення війни між Росією та Україною. У своєму інтерв'ю Fox News він розкрив основні деталі поточних дипломатичних зусиль та майбутніх переговорів у Лондоні.

За словами Келлога, американська сторона провела переговори в Парижі з представниками Великої Британії, Німеччини, Франції та України. У зустрічі взяли участь голова МЗС України, керівник Офісу президента Єрмак та міністр оборони Умєров.

"Ми обговорювали можливе припинення вогню в найближчій перспективі, і саме тому ми повертаємося до Лондона цього тижня, щоб остаточно узгодити деталі", - заявив Келлог.

Келлог також наголосив на прогресу, який був досягнутий за перше 90 днів нової адміністрації у вирішенні цієї війни. Він зазначив, що президент Трамп робить більше, ніж за попередні 900 днів, і веде країну до рішення.

Келлог розкрив деталі запропонованого плану припинення вогню, який включав багато аспектів, від моря і повітря до суші і промисловості. Він зазначив, що цей план передбачав припинення вогню на період не менше 30 днів з метою досягнення довгострокової мирної угоди.

Крім того, американська сторона представила українській владі попередні умови угоди. Після обговорення з українцями, США будуть намагатися знайти спільну мову з росіянами.

Відносно питання щодо перспективи вступу України в НАТО, Келлог був дуже однозначний: "Ми були дуже ясні. НАТО - це не обговорюється. Ви не станете частиною НАТО. Це не новина. Ми говоримо про це з 2008 року, коли посол Бернс сказав Кондолізі Райс, що це міст, який веде занадто далеко. Але є обхідні шляхи, які можна використовувати".

Наразі, окрім зусиль з припинення бойових дій, США і Україна працюють над угодою про мінерали. Келлог підкреслив важливість цієї угоди для американської економіки та зазначив, що це дуже важливий пункт у переговорах.

Завершуючи інтерв'ю, Келлог висловив оптимізм щодо майбутніх переговорів у Лондоні та сподівається на досягнення хороших результатів.


Читайте також

Реклама