Гривню чекають вагання: експерт назвав 2 критичні дні на початку травня.

Два критичні дні на початку травня
Два критичні дні на початку травня

Фінансовий експерт Олексій Козирев розповів про свій прогноз курсу долара та євро в Україні з 1 по 7 травня 2025 року. Згідно з його прогнозом, коливання валютних курсів будуть залежати від кількох факторів, включаючи очікуване засідання Федеральної резервної системи США.

Вплив міжнародних факторів

Головним драйвером волатильності на світовому валютному ринку залишаються торговельні війни та непередбачуваність політики президента США Дональда Трампа. Однак, навіть з врахуванням звичних заяв Трампа, його гучні заяви продовжують впливати на коливання валютних пар євро-долар та золота.

"Ринки поступово звикають до непередбачуваних заяв Трампа, проте кожна його гучна заява продовжує впливати на коливання пари євро-долар та стрибки золота"

На засіданні Федеральної резервної системи США, що відбудеться 7 травня, ймовірно буде зниження процентної ставки для стимулювання економіки США. Зараз ставка ФРС становить 4,5% річних, тоді як у Єврозоні вона складає 2,25% для депозитних операцій, 2,4% для рефінансування і 2,65% для маржинальної кредитної діяльності.

Прогноз по основних валютах

Основні прогнозні коридори коливань валютних пар виглядають так:

  • EUR/USD: від 1,125 до 1,144;
  • USD/UAH на міжбанку: від 41,20 до 41,85 грн;
  • EUR/UAH: від 46,35 до 47,88 грн.

Найбільші коливання курсу євро в Україні очікуються 6-7 травня, у дні засідання ФРС та виступу Джерома Пауелла.

Специфіка українського ринку

У перші дні травня на українському валютному ринку будуть діяти особливі фактори:

  1. Ефект першого робочого дня - 1 травня активність на ринку знижується, оскільки компанії підводять підсумки попереднього місяця та розробляють стратегії на майбутнє;
  2. Відкриття карткових лімітів для населення на купівлю валюти та депозити терміном більше трьох місяців, що збільшує загальний попит на валюту;
  3. Інтервенції Національного банку України (НБУ), який у перший тиждень травня витратить приблизно від 480 до 730 млн доларів на підтримку гривні. За словами Козирева, ця сума є некритичною при наявності резервів у розмірі 42,4 млрд доларів.

Прогнозується, що щоденний обсяг операцій на міжбанку буде становити від 145 до 230 млн доларів, з найнижчим показником 1 травня.

Очікування щодо готівкового ринку

Більшість обмінників, фінансових компаній та банків на готівковому ринку будуть встановлювати такі спреди:

  • При обміні на долар: від 20 до 25 копійок;
  • При обміні на євро: від 20 до 50 копійок.

У банках курс готівкового долара буде коливатися від 41 до 42 грн, євро - від 46,30 до 48,20 грн. В обмінниках та фінансових компаніях долар буде коштувати в межах 41,10-41,90 грн, євро - 46,35-48,10 грн.

"Національний банк буде присутній на українському валютному міжбанку, щоб згладжувати зовнішні ризики та виклики по парі євро-долар"


Читайте також

Реклама