FT: США та Україна зіткнулися з перешкодами при підписанні мінеральної угоди.


США та Україна перебувають поблизу підписання рамкової угоди щодо мінеральних ресурсів. Однак виникли перешкоди, які ставлять під сумнів фіналізацію угоди.
Згідно з повідомленням Financial Times, головна розбіжність полягає в тому, що США настоюють на підписанні як рамкової угоди, так і детальної угоди про фонд. Українська делегація, зі свого боку, стверджує, що не може підписати обидва документи одразу, оскільки угода про фонд повинна спочатку пройти ратифікацію у Верховній Раді.
Перший віце-прем'єр-міністр України Юлія Свириденко вилетіла до Вашингтона для підписання угоди з міністром фінансів США Скоттом Бессентом. Проте, коли літак Свириденко уже прямував до США, виникли проблеми. Команда Бессента повідомила українській стороні, що вона має "бути готовою підписати всі угоди або повертатися додому".
Українська сторона наголошує, що вони готові підписати рамкову угоду вже сьогодні, але шанси на це становлять "50 на 50", за словами одного з українських посадовців, залучених до переговорів.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль коментує ситуацію в ефірі національного телебачення: "Як тільки будуть узгоджені всі остаточні деталі, що, я сподіваюся, станеться протягом наступних 24 годин, угоду буде підписано, і ми зробимо перший крок".
Угода, за проєктом, який бачило видання FT, передбачає створення спільного інвестиційного фонду, який буде сприяти збільшенню інвестицій у видобуток корисних копалин, енергетику та відповідні технології в Україні.
Важливий момент для України полягає в тому, що адміністрація Трампа згодилася на те, що лише майбутня військова допомога буде враховуватися як внесок США до угоди. Раніше Трамп вимагав, щоб попередня американська військова допомога розглядалася як позика, яка повинна бути повернута через цю угоду.
Це може стати значним кроком у відносинах між Вашингтоном і Києвом, особливо після скасування попередньої церемонії підписання угоди в лютому через суперечку між Трампом і Зеленським.
За словами одного з українських посадовців, знайомих із ситуацією, "ми вважаємо, що команди добре працювали, і угода стала набагато кращою для обох країн".
Раніше Шмигаль розкрив важливі деталі партнерської угоди про надра з США.
Читайте також
- Продовження терміну для повернення із СЗЧ, Світоліна у півфіналі WTA 1000. Головне за 30 квітня
- Кінець "торговельного безвізу": яку альтернативу ЄС готує для українського експорту
- Україна цьогоріч планує введення близько 1 ГВт нової генерації