ЄС може дозволити депортацію біженців: що загрожує українцям.


Європейський Союз збирається дозволити депортацію українських біженців. Про це повідомляє видання The Times.
ЄС розглядає перегляд Конвенції про статус біженців 1951 року, яка забороняє країнам відмовляти у притулку та депортувати біженців. Це може бути однією з найбільших змін у міграційній політиці Європи за десятиліття. Принцип заборони примусового повернення людей, їх депортації до небезпечних країн закріплений в Конвенції.
Проте чиновники ЄС вважають, що цей документ вже застарів.
У 2024 році кількість клопотань про надання притулку перевищила мільйон. Це призвело до соціальної напруги та підтримки місцевим населенням націоналістичних та радикально-популістських політичних рухів, які вимагають посилення міграційної політики.
Уже розробляється план перегляду Конвенції, який передбачає створення центрів для мігрантів без притулку поза ЄС. Цю ідею підтримує Єврокомісія та деякі країни-члени, наприклад, Італія вже реалізує подібний проект в Албанії.
Лідери 27 країн-членів ЄС закликають до швидкого впровадження нових правил депортації мігрантів та спільних зусиль для зменшення нелегальної міграції.
Пропонується новий законопроект, який спростить та прискорить процес повернення мігрантів до їхніх країн походження.
Помітно, що перегляд Конвенції матиме вагомі наслідки для міграційної політики ЄС. З одного боку, це допоможе зняти тиск з країн, які отримують найбільше біженців, та поліпшити систему надання притулку. Проте є ризик порушення прав людини та принципу нереформації.
Деякі країни-члени ЄС вже впроваджують зміни у своїй міграційній політиці. Наприклад, Німеччина планує зменшити соціальні виплати для працездатних біженців, які відмовляються працювати. Чехія починає випускати новий тип дозволу на перебування для біженців.
У Німеччині також запровадили нові правила отримання допомоги для українців.
Читайте також
- До 600 гривень до пенсії: хто з українців може отримувати доплату
- FT розповіла, від чого має відмовитися Україна заради миру: можливі сценарії
- Експерти б'ють на сполох: українцям пояснили, чому краще не купувати євро
- Огірки в Україні різко подешевшали: виробники пояснили причини обвалу цін
- "Мають бути жорсткішими": WSJ дізнався, як помирилися Трамп і Зеленський
- Польща посилила умови програми 800 Плюс: хто з українців залишиться без виплат