Будівельники вимагають підвищення мінімальної зарплати в галузі.


Будівельні компанії встановлюють мінімальну заробітну плату на основі показників, визначених Міністерством розвитку громад та територій України. Проте, ці показники не відображають повністю реальних умов. Про це говорили на круглому столі, організованому Конфедерацією будівельників України і Радою бізнес-омбудсмена України.
Голова КБУ Лев Парцхаладзе підкреслив важливість вирішення цієї проблеми. Працівники не готові працювати за такі зарплати, що ускладнює процес будівельних робіт та спричиняє неправильне розуміння з боку контролюючих органів.
До круглого столу були зібрані анонімні відгуки будівельних підрядних компаній, в яких досліджувався розмір заробітної плати працівників. Учасники також висловлювали свою думку щодо формули для розрахунку зарплати та інших можливих способів її регулювання. Запитувалося також про коефіцієнт збільшення заробітної плати для працівників на прифронтових територіях, більшість вважала, що цілком обґрунтоване збільшення в півтора рази.
Також були встановлені нові критерії бронювання, де обов'язковим критерієм став рівень зарплати. Якщо зарплата нижча за 20 тисяч гривень, то працівників, які виконують державні замовлення, неможливо забронювати.
Віце-президент КБУ Анатолій Беркута зазначив, що високий рівень заробітної плати є необхідним для залучення фахівців в будівельну галузь. Рівень заробітної плати має базуватися на частці зарплати у вартості робіт.
Учасники дискусії прийшли до висновку, що мінімальний розмір заробітної плати у будівництві має встановлюватися профільним міністерством, особливо, коли йдеться про будівництво за державні кошти. Вона має бути універсальною і достатньо високою, щоб залучати більше професіоналів у галузь загалом та на держзамовлення.
Пропозиції будуть передані Міністерству розвитку громад та територій України для подальшого розгляду.
Читайте також
- "Такого ще не було": Зеленський прокоментував ратифікацію угоди про партнерство із США
- Ексмер Черкас, який втік до РФ, зробив курйозну заяву про «верхівки пасок»
- Президент присвоїв звання Героя України низці військовим. Серед них: Павло Петриченко
- Італія збільшить витрати на оборону під тиском США
- Нідерланди виділять додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів РФ
- Воєнні злочини РФ: слідчі СБУ розслідують понад 90 тисяч справ