"112 Україна" 112.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення сьогодні призначила позапланову перевірку телеканалу "112 Україна" за абсолютно надуманим приводом, що є продовженням намагань української влади відібрати телеканал у законного власника і припинити незалежне мовлення.

Позапланову перевірку телеканалу "112 Україна" призначено після інтерв’ю з Петром Симоненком, яке він дав у прямому ефірі 27 липня 2020 року. Зокрема, Нацрада у своєму рішенні зазначає, що мовник порушив ч. 2 ст. 6 закону України "Про телебачення і радіомовлення" (не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до насильницької зміни конституційного ладу України). І наводить фрагмент розмови, в якій нібито знайдено порушення.

Насправді ж у поданому фрагменті немає жодного натяку на заклики "до насильницької зміни конституційного ладу України", а йшлося про необхідність встановлення миру на Донбасі та важливість виконання мінських домовленостей, про що на зустрічі "нормандської четвірки" говорив і президент України Володимир Зеленський.

Виходячи з цього, телеканал "112 Україна" вважає, що Нацрада ухвалила рішення щодо позапланової перевірки без належних на те причин, що є грубим порушенням законодавства і тиском на незалежного мовника. Цей крок є продовженням намагань української влади відібрати мовника у його законного власника, народного депутата України Тараса Козака, з політичних мотивів.

Так, СБУ вимагає арештувати корпоративні права "112 Україна" і передати канал в управління АРМА. Незважаючи на те що Шевченківський суд міста Києва раніше визнав цей крок незаконним, СБУ подала апеляцію.

На каналі вважають, що такі дії санкціоновано безпосередньо президентом України Володимиром Зеленським .

Раніше телеканал "112 Україна" було позбавлено цифрової ліцензії внаслідок прямого тиску на суддів попереднім главою Офісу президента Андрієм Богданом, про що неодноразово повідомляли ЗМІ.

Сьогодні історія повторюється. "112 Україна" вважає ОП відповідальним за тиск на канал з метою здійснення керівництва інформаційною політикою мовника. Для цього використовують всі наявні у влади інструменти – від Нацради до СБУ.

"112 Україна" поінформував про те, що відбувається, європейські структури, ОБСЄ, міжнародні організації із захисту прав журналістів та інші організації.

Телеканал "112 Україна" продовжить відстоювати право на ведення незалежної від влади інформаційної політики.