112.ua

Гості політичного ток-шоу "Пульс" на "112 Україна" відповіли на запитання, чи необхідно проводити дебати між кандидатами перед другим туром президентських виборів? 

Олег Осуховський, народний депутат України

Як для мене, політика, то мені все зрозуміло щодо кандидатів президента й Зеленського. Президент майже вичерпав усі свої можливості, українські виборці могли п'ять років спостерігати, що робилося в країні, а Зеленський просто не хоче давати будь-яких обіцянок і взагалі не хоче ні про що говорити. Для мене все зрозуміло. Мені, як політику, дебатів не потрібно, але українським виборцям потрібні дебати. Можливо, дебати дали б відповідь українським виборцям, за кого голосувати.

Євген Червоненко, екс-міністр транспорту

Вже час працювати. Весна - сіяти треба. Жити треба далі. Викликів вище голови в економіці. П'ять років був достатній строк, після якого неминуче звільнення. З яким записом в трудовій чи вироком - це не нам вирішувати. Я не суд, аби саджати, я хочу створювати. Хлопці сказали дебати, значить дебати. У чому питання? Вони нічого не змінять. 

Юрій Молчанов, журналіст

У своїй медійній практиці я звик ставитися до слів як до дуже важливої ​​інформації. Завжди журналістів на початку їхньої діяльності вчать економити слова, прийменники, щоб виокремити найголовніше. В цьому випадку, мені здається, що одному учаснику майбутніх дебатів уже нема що сказати, іншому ще нема чого сказати. Тому, як людині, яка звикла бачити в тексті інформацію, я розумію, що мені вони, напевно, були б не дуже цікаві. Може, це було б цікаво українцям, але це все більше емоційна складова, тому їх доцільність у мене під сумнівом.

Олександр Горган, депутат Київської облради 

Переконаний -  дебати потрібні. Вони потрібні, в першу чергу, громадянам, виборцям, звичайним чесним людям, тому що влада у тій іпостасі, де Порошенко, як чинний президент, який хоче продовжити свою каденцію, чи Зеленський, який є челенджером і хоче отримати цю посаду, вони повинні спілкуватися не між собою, а з народом. Вони повинні чітко сказати, які конкретні зобов’язання без рішень Ради, ЄС, МВФ вони гарантують людям за п'ять років своєї каденції, і люди повинні почути конкретні зобов’язання, які люди будуть потім від них вимагати.

Олексій Гончаренко, народний депутат України

Якщо дебати не потрібні, то що ми тут всі робимо? Це і є сенс, це розмова, це представлення позиції, це є сенс політики. Тому дебати абсолютно необхідні. Дебати не про щось, не про їхні аналізи, а дебати про майбутнє країни, про шлях, який країна обирає, і від цього шляху буде залежати наше життя, життя наших дітей і всіх українців. Ціна помилки на цих виборах може бути дуже важкою. Це ми маємо усвідомити. Під загрозою надалі є існування держави Україна, ми знаходимося під тиском, під агресією. В таких умовах дебати необхідні навіть більше, ніж зазвичай. Обов’язково мають бути дебати. Той, хто буде намагатися зіскочити, той не має права отримати довіру від людей.

Василь Німченко, народний депутат України

Дебати вже йдуть. Вони відбуваються в фізіологічному сенсі, медичні показання - то вже дебати. Все, що відбувалося - це все чиїсь нісенітні ідеї, внесені в суспільство, причому в геополітичному положенні на весь світ.