112.ua

На титул "Честь професії 2016" в номінації "Краще журналістське розслідування" претендує Юлія Макаренко з одним із найбільш резонансних випусків програми "Народна прокуратура" ─ "Справа про недолюстрованих". У ньому журналістка порушує питання: як при владі залишилися чиновники, які були частиною режиму Януковича, і чи може люстрація бути ефективною, якщо службовці, йдучи з посад, не втрачають зв'язків з колишнім місцем роботи?

У номінації "Надія журналістики", відкритої для молодих фахівців віком до 24 років, на розгляд журі подані матеріали спеціального кореспондента Богдана Піленко і продюсера проекту журналістських розслідувань "Народна прокуратура" Гайгисиза Гелдієва.

Репортаж Богдана Піленка "Мирне перемир'я" вийшов в ефір в інформаційно-аналітичній програмі "Тиждень". Автор підтверджує інформацію про нарощування бойових потужностей проросійськими бойовиками на Донбасі, показує реальну військову ситуацію на передовій поблизу Горлівки, а також розкриває факт присутності школи диверсантів на окупованій території. Прикметно, що в цьому репортажі вперше серед загальнонаціональних телеканалів була показана нова лінія оборони перед Артемівськом.

Робота представника програми "Народна прокуратура" Гайгисиза Гелдієва "Справа про бурштин" ─ одна із серії програм на тему незаконного видобування цінного каменю в Україні та його контрабанди за межі країни. У конкурсному випуску Гайгисиз розслідує кримінальні схеми цього "бізнесу" і шукає відповіді на питання: чому вже близько двох десятиліть замість надходжень до бюджету від видобування каменю в країні триває пограбування надр і безконтрольне вивезення бурштину.

У номінації "Краще подання резонансного матеріалу" також представлена ​​робота спецкора Богдана Піленка. Його репортаж "Мукачівські стрілки" висвітлює криваві події в Мукачевому в липні минулого року та зміну місцевої влади. Журналіст вже на другий день після призначення Геннадія Москаля новим головою Закарпатської обласної адміністрації спілкується з ним про останні події в місті та одним з перших дізнається про його намір боротися з кланами, які "володарюють" на Закарпатті.

Переможців VII конкурсу "Честь Професії 2016" визначить журі ─ формальні та неформальні лідери медіа-простору ─ яке буде попередньо обрано зі складу Ради експертів. Церемонія нагородження відбудеться 22 квітня 2016 року.