112.ua

У понеділок, 21 вересня, біля будівлі телеканалу "112 Україна" збирається акція протесту, організаторами якої є представники національно-радикальних сил, зокрема Нацкорпус, підозрювані в обстрілі автобуса із членами Громадянського руху "Патріоти - За життя" під Харковом. Інформацію щодо її проведення розміщено в соцмережі Facebook.

"112 Україна" вкотре звертається до силових структур країни з вимогою забезпечити безпеку засобу масової інформації, дати можливість журналістам спокійно та без небезпеки загрози для здоров'я виконувати свої обов'язки.

Попередня спроба націоналістів на чолі з Сергієм Стерненком влаштувати мітинг під каналом "112 Україна" в липні 2019 року закінчилася пострілом гранатомета в будівлю. Добре, що ніхто не постраждав. Йдеться про теракт у центрі столиці, який засудили навіть в ОБСЄ. При цьому досі немає ні результатів розслідування правоохоронних органів, ні покарання винних.

Телеканал "112 Україна" звертався до європейських інституцій, до дипломатичних установ із закликом захистити свободу слова в Україні, оскільки канал опинився під загрозою прямого фізичного нападу з боку радикально налаштованих організацій в умовах повного ігнорування цієї небезпеки чинною українською владою. Однак реакція шанованих європейських і світових фахівців і політиків, на жаль, залишилася без уваги української влади.

Телеканал "112 Україна" є лідером новинного інформаційного мовлення країни і входить до десятки найбільш рейтингових українських телеканалів. Ефір телеканалу однаково відкритий для представників різних політичних сил, органів влади, громадських діячів та експертів, незалежно від їхніх політичних уподобань. Цілком природно, що гостями нашого ефіру стають і люди, які критикують чинну владу, зокрема вказують на недостатність зусиль у питанні встановлення миру та повернення українських полонених, помилки в здійсненні зовнішньої політики України, невиконання владою своїх передвиборчих обіцянок, зростання рівня корупції та згортання свободи слова.

Не всім така відкритість до душі. Українська влада за допомогою адмінресурсу - Нацради і навіть СБУ - намагалася впливати на редакційну політику телеканалу, відбуваються спроби відібрати канал у законного власника.

Так, СБУ вимагає заарештувати корпоративні права "112 Україна" і передати канал в управління АРМА. Незважаючи на те що Шевченківський суд міста Києва раніше визнав цей крок незаконним, СБУ подала апеляцію.

Раніше телеканал "112 Україна" було позбавлено цифрової ліцензії внаслідок прямого тиску на суддів попереднім головою Офісу президента Андрієм Богданом, про що неодноразово повідомляли ЗМІ.

Одним із традиційних важелів влади є підконтрольні їй радикали. Безкарність радикальних організацій в Україні підштовхує їх до дедалі більшої агресії. Правоохоронці зобов'язані 21 вересня виконати свій обов'язок і захистити журналістів від насильства.

Телеканал "112 Україна" ще раз підкреслює, що протягом усього періоду свого існування він дотримується принципів журналістської роботи, на рівних правах надає можливість для вираження своєї позиції всім українським політикам, представникам органів влади та незалежним експертам, а також принципово не уникає висвітлення гострих політичних і соціальних тем.

Свобода слова в Україні під загрозою. Насильству має бути покладено край.

Інакше диктатура в Україні, про яку вже вголос говорять у Європарламенті, стане реальністю.