112.ua

Юрист "112 Україна" Василь Сметана прокоментував звинувачення Нацради з ТБ і радіо в поширенні необ'єктивної інформації та розпалюванні ворожнечі. Заява Василя Сметани пролунала в ефірі телеканалу "112 Україна".

Нагадаємо, сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення влаштувати позапланову виїзну перевірку телеканалу "112 Україна". Підставою для цього стали висловлювання ведучих і гостей телеканалу, які нібито порушили ті норми законодавства, що забороняють пропагувати або розпалювати національну, расову чи релігійну ворожнечу та ненависть, а також популяризувати або пропагувати органи держави-агресора та їхні окремі дії, поширювати необ'єктивну інформацію.

"Якщо юридично оцінювати те, що сьогодні сталося, то це тільки послідовна діяльність регулятора із встановлення цензури і заборони певних думок в ефірі телеканалу "112 Україна". Це вже буде друга перевірка телеканалу через висловлювання думок в ефірі "112 Україна", - вважає Василь Сметана.

Він нагадав, що аналогічна перевірка вже була в телеканала Newsone, якому призначили штраф. Телеканал же "112 Україна" досі очікує результатів попередньої перевірки, хоча ось призначено наступну.

"З боку регулятора дається чіткий сигнал. Ми спостерігаємо запровадження цензури і заборони певних думок. В Україні хочуть ввести тільки одну думку, одну лінію, дозволену в ефірі, а інші думки лунати не повинні", - зазначає юрист.

Крім того, в обґрунтуванні перевірки фігурує епізод захоплення кафедрального собору у Вінниці. Цю інформацію назвали недостовірною. "З цієї ситуації ми можемо побачити, які натягнені факти використовує Нацрада", - підкреслює Василь Сметана.

Він пояснює, що йдеться про перевірку діяльності ліцензіата, телеканал перебуває у сфері регулювання Нацради з питань телебачення і радіомовлення. "Вони перевірять дотримання законодавства телеканалом", - уточнює юрист повноваження Нацради.

"Але понад п'ятирічний досвід телеканалу "112 Україна" свідчить про те, що будь-яка призначена перевірка закінчується тим, з чим і послали перевіряльників. Будемо очікувати призначення штрафу, і я впевнений, що санкції буде застосовано", - резюмував Василь Сметана.

Зазначимо, що здебільшого підставою для перевірки стали висловлювання в ефірі телеканалу "112 Україна" народного депутата, представника "Опозиційної платформи – За життя" Вадима Рабіновича, в яких він з критикою обрушувався на деякі явища в сучасних реаліях життя українського суспільства.

Своєю чергою Вадим Рабінович заявив, що має намір подати до суду на Нацраду. Крім того, на його думку, відповідне рішення Нацради є прямим тиском на телеканал.

Нагадаємо, це не перший епізод тиску на телеканал "112 Україна". Раніше у Верховній Раді схвалили звернення до Ради національної безпеки і оборони щодо запровадження заборони на мовлення телеканалу. До того ж Нацрада регулярно перешкоджає роботі телеканалу або відмовою продовжувати ліцензію на мовлення, або призначаючи позачергові перевірки.