Йенс Столтенберг дав ексклюзивне інтерв'ю телеканалу 112 Україна 112.ua

У своєму щільному графіку Єнс Столтенберг, очільник Північноатлантичного альянсу, знайшов час для спілкування з ведучою "112 Україна". Відповідаючи на її запитання, він розповів про перспективи співпраці України і НАТО. Зокрема, політик зазначив, що наразі Україні варто зосередитися на реформах, боротьбі з корупцією та зміцненні оборонних інституцій.

"Найголовніше для України – сфокусуватися на реформах. Модернізувати свої оборонні інституції, прийняти стандарти НАТО і боротися з корупцією. Це важливо, незалежно від членства в НАТО. Бо це посилить державу, здатність України та сил НАТО працювати разом. Президент Порошенко порушив питання  плану дій щодо членства. Союзники взяли це до відома. Але в нас є внутрішня дискусія стосовно цього. В України є механізми, і вона повинна йти до НАТО за допомогою того, що ми називаємо "пакет всебічної допомоги", і ми зможемо зробити набагато більше разом", – говорить Єнс Столтенберг.

В ексклюзивному інтерв'ю генсекретар також пояснив суть так званого "двостороннього підходу" НАТО щодо Росії і прокоментував російсько-білоруські військові навчання, що заплановані на вересень цього року.

"Підхід НАТО щодо Москви, щодо Росії полягає в тому, що ми називаємо "двостороннім підходом" – це, передусім, міцний захист, колективний захист, що заслуговує на довіру, але водночас – політичний діалог. Бо Росія – це наш сусід, і вона нікуди не зникне. І тому важливо говорити з Росією, особливо в умовах, коли напруженість зростає. Але діалог не означає слабкість. Для нас – це знак сили, за допомогою якої ми говоримо із сусідом. Стосовно навчань, то ми спостерігатимемо за ними. Всі країни мають право тренувати свої Збройні сили, але для нас важливо, щоб це відбувалося прогнозовано і відповідно до міжнародних зобов'язань", – вважає керівник Альянсу.

Крім того, Єнс Столтенберг відзначив істотний прогрес України в розвитку економічної та оборонної сфер, якого вдалося досягти з 2015 року – відтоді генеральний секретар вперше приїхав до Києва.

"Я вражений тим прогресом, якого домогласяУкраїна в такий складний період. Що я побачив – це серйозна налаштованість на проведення реформ, серйозна налаштованість боротися із тероризмом. Але я визнаю, що ще довший шлях попереду. Також те, з чим можна привітати, – це певні економічні поліпшення. І це необхідно, щоб був прогрес у соціальній сфері та економіці, у час, коли ви потерпаєте від агресії", – підсумував розмову Єнс Столтенберг.

З повною версією інтерв'ю ведучої "112 Україна" з генсеком НАТО можна ознайомитися за посиланням на сайті 112.ua.

Також можна подивитися відео-версію інтерв'ю на офіційному каналі "112 Україна" в Youtube.