112.ua

Також керівництво телеканалів розповіло, що ситуація зі свободою слова в Україні не змінилась. Утиски, залякування журналістів "112 Україна" та NewsOne тривають.

"Євродепутати й далі спостерігають системні утиски з боку української влади на незалежні ЗМІ у формі нападів на журналістів та спроб закриття телеканалів. Ми були в Україні й бачили ситуацію на власні очі. Підняли це питання в Європарламенті. Тож внесли на розгляд депутатів проект резолюції про свободу ЗМІ в Україні, що має стати серйозним аргументом для української влади. Дотримавшись цих вимог, Україна зможе стати європейською державою" - коментує євродепутат Джонатан Арнотт.

"В України серйозні проблеми зі свободою слова, тому їй важливо стати сильною державою і не покладатись на західних чи східних партнерів. Україна не зможе стати потужною, якщо не буде незалежних ЗМІ і журналісти боятимуться говорити те, що вони думають", - зазначив депутат Європарламенту Арне Геріке.

"Сьогодні особливий день в історії відносин між Україною та ЄС: в Європейському Парламенті (ЄП) вперше розпочато процес розгляду проекту резолюції під назвою "Про свободу преси в Україні". Приводом став системний політичний тиск на незалежні телеканали "112 Україна" і NewsOne, а найвищою точкою цього тиску - ухвалення 4 жовтня Верховною Радою постанови про санкції проти двох мовників. Відтоді менеджери й журналісти телеканалів провели близько двох десятків зустрічей з європейськими політиками. Також питання тиску на ЗМІ доведено до відома Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики Федеріки Могеріні, і в спеціальній заяві з цього приводу вона наголосила на неприпустимості обмежень свободи слова під приводом турботи про національну безпеку. Показово, що реєстрація проекту резолюції збіглася з обговоренням у Європарламенті перебігу виконання Угоди про асоціацію, згідно з якою офіційний Київ зобов'язався поважати свободу ЗМІ. Як очікують, після юридичних формальних процедур проект резолюції "Про свободу преси в Україні" винесуть на розгляд і обговорення Європарламенту на одній з найближчих сесій на початку 2019 року", - сказав генпродюсер телеканалу "112 Україна" Артем Марчевський в кулуарах Сенату Франції.

Підтримав свого колегу генеральний продюсер телеканалу NewsOne Василь Голованов: "Наш візит до Страсбурга сьогодні дуже важливий. Вдалось зустрітись із трьома євродепутатами , які глибоко занепокоєні ситуацією зі свободою слова в Україні. Документ, який підготували, представлять у Європейському парламенті сьогодні. Я впевнений, що він не залишиться непоміченим серед євродепутатів. Сьогодні - історичний день для нашої країни, адже з трибуни Європарламенту будуть обговорювати ситуацію з демократією в нашій державі. Найголовнішим питанням, яке хвилює євродепутатів, залишається свобода слова в Україні".

Крім того, сьогодні на "112 Україна" заплановане пряме включення з Європарламенту, де генеральний продюсер каналу Артем Марчевський та генпродюсер NewsOne Василь Голованов розкажуть про мету й результати візиту.

Телеканал "112 Україна" – інформаційно-аналітичний телеканал, який мовить 18,5 годин на добу в прямому ефірі і використовує передові технології, аби першим надавати глядачеві об'єктивну інформацію про важливі та цікаві події, в Україні та світі. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2, а також через супутники AMOS-2,3. Мовлення каналу триває  24 години на добу. Генеральний продюсер – Артем Марчевський. Генеральний директор телеканалу – Єгор Бенкендорф.