112.ua

Президент України Володимир Зеленський і Служба безпеки України продовжують атаку на телеканал "112 Україна". Як нам стало відомо з джерел, близьких до керівництва ОП, СБУ подала апеляцію на рішення Шевченківського суду міста Києва, яким раніше було припинено спробу арешту корпоративних прав телеканалу і передання його під управління АРМА - Агентства з управління активами.

Апеляція буде розглядатися Київським апеляційним судом. СБУ знову вимагає заарештувати корпоративні права "112 Україна" і передати канал в управління АРМА, маючи намір таким чином примусово і безповоротно відібрати "112 Україна" у сьогоднішнього власника, народного депутата України Тараса Козака, з політичних мотивів.

Такі дії спецслужби санкціоновано безпосередньо президентом України Володимиром Зеленським та головою Служби безпеки України Іваном Бакановим.

Раніше телеканал "112 Україна" було позбавлено цифрової ліцензії внаслідок прямого тиску на суддів попереднім главою Офісу президента Андрієм Богданом, про що неодноразово повідомляли ЗМІ.

Сьогодні історія повторюється - "112 Україна" вважає ОП відповідальним за тиск на канал з метою здійснення керівництва інформаційною політикою мовника.

Власник "112 Україна" народний депутат Тарас Козак має намір домогтися притягнення до кримінальної відповідальності всіх співробітників прокуратури і СБУ, які брали участь у цих незаконних діях. "Це буде наука для всіх, хто задумає здійснювати напади на незалежні засоби масової інформації", - зазначив Тарас Козак.

До ДБР вже подано заяву про вчинення кримінальних злочинів групою державних службовців, причетних до спроби рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна". У заяві вказано групу слідчих Служби безпеки України, яка діяла за вказівкою перших осіб держави - президента Володимира Зеленського та голови СБУ - Івана Баканова.

"112 Україна" проінформував про те, що відбувається, європейські структури, ОБСЄ, міжнародні організації захисту прав журналістів та інші організації.

Так, атаку влади на "112 Україна" вже засудили в Європейському парламенті. Зокрема, депутат від Великої Британії Нейтан Гілл назвав дії влади неприйнятними: "Власник телеканалу "112 Україна" Тарас Козак - один із провідних опозиційних політиків в Україні. І той факт, що президент Зеленський використовує державні регулятори, щоб незаконно заарештувати корпоративні права - для мене неприйнятний. Це просто нечувано, не можу уявити, щоб щось подібне сталося на Заході або в США. Це недемократично. СБУ намагається забрати телеканал у законного власника. І Володимир Зеленський це схвалює. Це неприйнятні політичні дії влади проти законно обраних народних депутатів, які зараз в опозиції".

Євродепутат від Німеччини Максиміліан Кра заявив, що питання тиску влади на канал порушуватиметься під час осінньої сесії Європарламенту.

"Неприпустимо, щоб Україна прикидалася країною, яка йде на Захід. У розвинених країнах ЗМІ є незалежними, і вони мають право говорити те, що не подобається чути уряду. Ми не будемо мовчати і будемо порушувати це питання. Зараз український уряд йде шляхом меншої свободи і шляхом меншої демократії. Розпочнеться спекотна осінь, і ми почнемо інформувати всіх. Нам доведеться поставити кілька запитань українським послам. І уряду доведеться відповідати на ці питання", - зазначив представник Німеччини в Європарламенті.

Телеканал "112 Україна" продовжить відстоювати право на ведення незалежної від влади інформаційної політики.