"112 Украина"

Мінські угоди. Що насправді ховається за цим формулюванням? Хто і як домовлявся про те, щоб у столиці Білорусі зібралися лідери України, Росії, Франції та Німеччини? Як реагували на підписання мирного договору ті, хто воював у зоні АТО? Чи була альтернатива підписаним угодам і чи можливо виконати те, про що домовилися лідери "нормандської четвірки"? Це головні питання, відповіді на які спробували знайти автори фільму.

Кореспондент Богдан Піленко розкриває "військову" тему. Його герої реальні бійці АТО, які пережили бої за Донецький аеропорт, полон, вихід із Дебальцевого, бої за Широкине, оборону Маріуполя.

"Кожен із них передовсім герой і приклад для наслідування. У кожного своя життєва історія. У той же час усі вони єдині у своєму патріотизмі та меті – не відступити і дійти до кінця. У фільмі немає випадкових людей, усі вони заслуговують не просто на фрагмент, а на окрему стрічку про себе", ділиться ставленням до героїв фільму журналіст Богдан Піленко.

Віолетта Трикова веде паралельну, "мирну" лінію. Щоб передати атмосферу, в якій відбувалася підготовка до підписання угод, вона вирушила до Мінська і знайшла людей, які брали участь у їх плануванні.

"Країна повинна знати, ким і скільки зусиль було докладено для того, щоб зупинити кровопролиття та уникнути його в майбутньому. Це великою мірою філософська кінокартина, в якій глядач дізнається всі складнощі діалогу про мир. З чим довелося зіткнутися його учасникам. І чим могла б обернутися ситуація, якби цього діалогу не було", говорить про ідею стрічки Віолетта Трикова.

Нові факти про антитерористичну операцію та свіжий погляд на Мінські угоди у документальному фільмі "Війна і Мінськ" уже у першу неділю 2016 року на телеканалі "112 Україна".