112.ua

В той час як після Революції Гідності, метою якої були європейські цінності, справедлива влада, свобода слова, громадяни нашої країни створюють новітню історію своєї держави, самостійно ініціюють нові громадські проекти, виборюють свої права та свободи, нова влада продовжує своїми діями повторювати помилки попередників.

Доказом цього є тиск на телеканал "112 Україна", власником та генеральним директором якого є я. Наша компанія постійно зазнає активних спроб відібрати канал з боку влади, що проявляється у формі тиску "кишенькового" державного регулятора у сфері телебачення - Національної ради з питань телебачення та радіомовлення та інформаційних компаній. Мета цих дій - рейдерська атака на незалежного мовника на користь політичного керівництва країни.

З початку року наша глядацька аудиторія становить 12,6 мільйонів глядачів, а канал став абсолютним лідером серед усіх інформаційних телеканалів України. Звичайно, такий медіа-актив є ласим шматком для провладних політичних структур, їх завдання - монополізація та цензурування інформаційного простору України.

Останнім часом тиск з боку Нацради був тимчасово припинений за вказівкою людей, які від імені вищого керівництва держави вийшли до мене з пропозицією "віддати" канал за заниженою вартістю. Напередодні були розповсюджені чергові чутки про те, що "112 Україна" вже навіть продано. У відповідь на ці дії я вкотре публічно повідомляю про те, що ніхто не змусить мене прийняти рішення про продаж телеканалу, я та команда телеканалу продовжуємо захищати свободу слова та міжнародні журналістські стандарти.

Після відмови продати телеканал за заниженою ціною "провладним бізнесменам", я вважаю, що існують реальні підстави очікувати загрози відкриття кримінальних справ проти мене та примусу покинути межі країни. Я також бачу реальну загрозу моєму життю. Окрім того, мені дали зрозуміти, що вже завтра будуть оголошені чергові попередження з боку Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення, після чого Нацрада звернеться до суду із позовом про анулювання ліцензії телекомпанії. Якщо члени Нацради, у відповідь на незгоду віддати телеканал, виконають цей наказ, я зможу надати докази повної керованості Нацради владою та участі цього органу в компанії із захоплення каналу.

Я закликаю суспільство, всі громадські організації та партії, які зацікавлені у збережені репутації України як цивілізованої та незалежної країни, стати на захист свободи слова, прав власності та самого існування незалежних ЗМІ.  Адже ми захищаємо не тільки свій канал, а й європейські цінності та засади, за якими надалі буде розвиватись наше суспільство.

 

Андрій Подщипков.