112.ua

Зокрема, члени робочої групи дійшли спільної думки, що однією з проблем є відсутність з боку Національної ради належного контролю за діяльністю провайдера програмної послуги, а саме за переліком програм, які він ретранслює у власній мережі. За порушення правил заміни програм у цьому переліку відсутні штрафні санкції. Це призводить до того, що провайдери використовують нинішню ситуацію для тиску на телеканали.  Окрім того, на думку більшості присутніх на зустрічі, такий список взагалі має  бути у вільному доступі для телеканалів та абонентів кабельного телебачення.

Ще одним питанням, яке обговорювали на зустрічі, стала сьогоднішня універсальна програмна послуга, зокрема її кількісний склад. Через недосконалість чинного законодавства, УПП не може надаватися окремо абоненту -  як технічно, так і юридично. Така ситуація з УПП робить її лише предметом перемов і "торгівлі" між державою, телеканалами та провайдерами програмної послуги у питаннях лобіювання власних інтересів.

Олег Шосталь, координатор робочої групи і керівник служби розвитку мовлення  телеканалу "112 Україна": "Сьогоднішня Універсальна програмна послуга вичерпала себе як суспільно важлива соціальна послуга для населення. І на сьогодні вона – лише розмінна монета у перемовах між телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги".

На підставі цього запропоновано розглянути на наступних засіданнях робочої групи питання щодо можливих змін у законодавство, яке регулює УПП.

У зустрічі взяли участь члени Української телевізійної асоціації: Христина Хлапоніна, Олександр Гальвес, Олег Шосталь, Олексій Корж, Ярослав Латко, Сергій Дубінкін, Олексій Стрельцов.

Нагадаємо, Українська телевізійна асоціація була заснована 18 січня 2018 року. До неї увійшли вісім телевізійних каналів: "112 Україна", "Прямий", "Сонце", XSport, "Еспресо", NewsOne, EU Music та ATR.