Євгенія Скорина та Олексій Ананов 112.ua

8 листопада ведучі "112 Україна" Євгенія Скорина (ток-шоу "Чому так?" і "Вечірній прайм") та Олексій Ананов (студія LIVE) написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Акцію присвячено Дню української писемності та мови.

До написання диктанту могли приєднатися всі бажаючі, слідкуючи за його трансляцією по радіо, телебаченню чи в соціальній мережі. Однак близько 70 людей зібралися у приміщенні Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадського, аби написати диктант разом. Серед останніх були і ведучі "112 Україна". За словами Ананова, організатори диктанту намагалися підловити учасників на змінах до нового правопису. А Скорина відзначила, что такий досвід став гарною практикою для перевірки себе.

Акцію з написання Всеукраїнського радіодиктанту проводить Українське радіо протягом уже двох десятиліть. Окрім радіо він транслюється по ТБ і в соціальній мережі Facebook.

"Всеукраїнський радіодиктант національної єдності цього дня стає провідною подією в Україні, яка викликає величезний громадський інтерес. Адже вона дозволяє всім охочим писати диктант відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного об’єднуючого духовного скарбу – рідної мови.  У радіодиктанті зазвичай беруть участь знані в Україні люди: політики, державні і громадські діячі, відомі артисти, популярні письменники. Радіодиктант пишуть не лише в Україні, а й у різних куточках світу, де проживають українці", - сказав член правління ПАТ НСТУ Дмитро Хоркін.

Телеканал "112 Україна" - інформаційно-аналітичний телеканал, який розпочав мовлення в листопаді 2013 року. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, на супутниках AMOS-3 і ASTRA 4A. Мовлення каналу здійснюється 24 години на добу. Генеральний продюсер - Артем Марчевський. Генеральний директор - Єгор Бенкендорф.