112.ua

В ході спілкування керівництво вищезгаданих телеканалів проінформувало євродепутатів про тиск на незалежні ЗМІ в Україні та випадки фізичної агресії по відношенню працівників цих телеканалів. Даріуш Росаті дуже бурхливо відреагував на те, що українська влада та правоохоронні органи бездіють та не приймають ніяких мір у цій незрозумілій для європейської спільноти ситуації.

"Я особисто обіцяю, що європейські політики будуть слідкувати за ситуацією навколо "112 Україна" та NewsOne. Крім того, під пильним наглядом буде українська влада, яка має забезпечити разом з правоохоронними органами безпеку працівників медіа, незалежно від їх поглядів", - заявив співголова Комітету парламентської асоціації між Україною та ЄС Даріуш Роcаті.

Другою на сьогодні для керівників "112 Україна" та NewsOne була зустріч з євродепутатом народної партії Міхаелем Галером. "Мене дуже стурбувала ця ситуація. Адже свобода у вираженні думки - основа для європейського майбутнього. На початку грудня у Брюсселі відбудеться голосування стосовно асоціації Україна-ЄС, і можливо вдасться підняти це питання серед усіх членів парламенту", - каже він.

"Ситуація навколо "112 Україна" та NewsOne набула широкого розголосу в країнах ЄС. Це вже не перший наш візит до Брюсселю. Депутати Європарламенту шоковані безпрецедентними кроками ВРУ стосовно придушення свободи слова в Україні. Всі добре пам'ятають, як нинішня влада декларувала європейський шлях нашої країни та гарантувала дотримання принципів свободи слова в Україні. Однак, ми всі бачимо, що в Україні з цим величезні проблеми, тому ми продовжуємо зустрічі з європарламентарями, щоб зупинити тиск на українських журналістів та відстояти право на мовлення телеканалів "112 Україна" і NewsOne. В умовах абсолютної бездіяльності українських інституцій ми покладаємо великі надії на європейську спільноту, яка всіляко підтримує нас", - коментує генеральний продюсер телеканалу "112 Україна" Артем Марчевський.

В свою чергу, директор телеканалу NewsOne Юрій Будяк зазначив: "Україні без дотримання демократичних принципів буде важко подолати запланований шлях до Європи. Сподіваюсь, що наша подальша співпраця принесе позитивні результати не тільки для наших телеканалів, а й для країни вцілому".

Нагадаємо, журналісти телеканалів "112 Україна" та NewsOne напередодні провели зустріч з представниками місії з оцінки потреб Бюро демократичних інститутів та прав людини при Організації з безпеки та співробітництва в Європі (БДІПЛ ОБСЄ), щоб обговорити питання свободи слова під час передвиборчої кампанії в Україні.

Телеканал "112 Україна" – інформаційно-аналітичний телеканал, який мовить 18,5 годин на добу в прямому ефірі і використовує передові технології, щоб першим надавати глядачеві об'єктивну інформацію про важливі та цікаві події в Україні й світі. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2, а також через супутники AMOS-2,3. Мовлення каналу триває 24 години на добу. Генеральний продюсер – Артем Марчевський. Генеральний директор телеканалу – Єгор Бенкендорф.