112.ua

Особливу увагу в програмі "Народна прокуратура" журналісти приділили одному з екс-прокурорів, який потрапив під дію Закону України "Про очищення влади".

Микола Терельов, шеф-редактор "Народної прокуратури": "Усі зусилля журналістів-розслідувачів зараз зосереджені на викритті чиновників. Тоді як сотні люстрованих прокурорів, міліціонерів та інших представників минулої влади продовжують залишатися у системі та впливати на стан справ у своїх колишніх відомствах. І ніхто не питає про те, на які кошти вони звели свої будинки, купили розкішні машини, яхти, хоча їхні декларації викликають ті ж запитання, що і декларації нинішніх чиновників".

112.ua

Журналістів зацікавила інформація про те, що чиновник, нібито ще будучи на посаді, презентував своєму неповнолітньому синові ексклюзивний "Феррарі" з тюнінгом від відомого німецького ательє "Мансорі" вартістю понад 200 тис. євро. Як виявилося, таких спорткарів в Україні лише два. Також з'ясувалося, що і дружина прокурора веде розкішний спосіб життя: відпочиває на Мальдівах, носить швейцарський "ролекс", ціна якого близько 37 тис. доларів і не приховує цього, судячи з викладених у соцмережах світлин. Найскладнішим у розслідуванні став пошук місця проживання родини екс-прокурора. Особняк знайшли за допомогою аналітиків Bellingcat за тими ж фотографіями з відкритих джерел.

112.ua

"Я проаналізував кілька десятків фото із соцмереж, на яких, імовірно, був зображений будинок. Зіставивши їх, я склав план-схему ділянки, з усіма розташованими там будівлями, врахувавши місце розташування кожного дерева, аж до клумб із квітами",  розповідає аналітик Bellingcat Арік Толер.

112.ua

Журналісти подивилися кілька тисяч ділянок, перш ніж відшукали землю прокурорського сімейства. Зйомка маєтку виявилася таким же непростим завданням, як і його пошук.

"Приїхавши на місце, ми побачили високий паркан, і щоб розглянути, що за ним треба було обійти з боку Дніпра по кризі. Були побоювання, що нас з оператором не витримає лід, тому кожен крок перевіряли моноподом і так 100 метрів. Запуск знімального літального апарату над ділянкою також не пройшов без "пригод". Двоє чоловіків почали стріляти чи то в апарат, чи то на попередження у повітря. Звук пострілів був схожим на вибух петард", ділиться журналіст "Народної прокуратури" Юлія Макаренко.

У програмі також розповіли про особливості проведення та результати реформи органів місцевої прокуратури в Україні. Кандидати, які не пройшли тестування, стверджують, що останній етап відбору (співбесіда) відбувався непрозоро. Рейтинговий перелік, який формував комп'ютер, змінився після співбесіди. І претенденти, що були на перших місцях   і які, за умовами реформи, претендують на посади місцевих прокурорів, опинилися в кінці списку, вилетівши, таким чином, з відбору. І станом на сьогодні, серед керівників цієї державної організації жодного нового кандидата.

"Реформа, яка вперше за всю історію обіцяла оновити ряди прокуратури і дати шанс усім тим, хто ніколи не працював в органах, успішно провалилася", переконаний голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Цікавий факт, який показали у програмі більшість "нових прокурорів" не знають навіть першої статті Конституції України, в якій йдеться, що наша країна суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Нагадаємо, Міжнародна група журналістів Bellingcat відома в усьому світі завдяки розслідуванням військових подій у Сирії і на Сході України, де серед інших встановлення справжніх причин і винуватців катастрофи малайзійського "Боїнга" в Донецькій області. Bellingcat некомерційне об'єднання, що фінансує роботу за допомогою краудфандінгу та відмовляється від будь-яких форм реклами, аби тим самим підкреслити свою громадянську роль.

Програма "Народна прокуратура" в ефірі "112 Україна" щосуботи о 22:25.