112.ua

У Сенаті Франції заслухали доповідь про проблеми свободи слова в Україні на прикладі телеканалів "112" NewsОne. Зокрема генеральний продюсер "112" Артем Марчевський, генаральный продюсер NewsОne Василь Голованов і лідер партії "За життя" Вадим Рабінович відвідали Сенат, щоб розповісти про проблеми свободи слова в Україні та переслідування журналістів.

Вранці під час слухань у Сенаті Вадим Рабинович закликав захистити українських журналістів і громадських діячів.

"Я на президентських виборах в Україні отримав більше голосів, ніж всі радикали, які є в країні разом узяті. Я не розумію трохи постановки питання. Я прийшов до вас з болем, що наших журналістів вбивають і б'ють, а ви мені кажете: "Ви перебуваєте в умовах агресії". Причому тут агресія? Хіба в умовах агресії можна вбивати журналістів? Я не можу поговорити про Росію, я не володію ситуацією. Я володію ситуацією в своїй власній країні. І моя біль про мою власну країну, і в мене серце болить за журналістів нашої країни. І дай Бог, щоб ми налагодили все в нашій країні, і тоді ми будемо показувати сусідам, як жити. Так, у нас складна ситуація, у нас війна, але це не привід вбивати журналістів", - сказав він.

Щоб розібратися в ситуації щодо тиску на телеканали "112" Україна і NewsОne, в Київ їде делегація у складі французьких сенаторів і керівників журналістських профспілок. За словами Артема Марчевського, сенатори, зокрема, підтримали обидва канали і пообіцяли персональні санкції у разі тиску на свободу слова або фізичне насильство проти журналістів. 

"Важливо розуміти, що ми можемо вирішити нашу проблему закриття каналу дуже просто. Ми можемо погодитися не критикувати владу. І проблема вирішиться буквально через день. Але ми ніколи цього не зробимо. Тому що ми робимо свою роботу. Ми журналісти, ми даємо всі точки зору, ми ведемо мовлення в прямому ефірі, ми не можемо відповідати за слова гостей, які вони вимовляють у прямому ефірі. Тому ми просто робимо свою роботу і просимо підтримати нас у нашій справі", - сказав Марчевський.

Генпродюсер "112 Україна" Артем Марчевський та Генпродюсер Newsone Василь Голованов Facebook Василя Голованова

Раніше Верховна Рада України закликала Раду національної безпеки і оборони України ввести санкції проти деяких телеканалів. Проект постанови № 9157 "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" підтримали 229 народних депутатів.

Нагадаємо, на сайті глави держави зареєстрували петицію про недопущення придушення свободи слова в Україні і застосування санкцій до телеканалів "112 Україна" і NewsOne.