112.ua

Дуже здивувався, коли прочитав офіційну відповідь Адміністрації президента про те, що в Адміністрації президента немає кабінету члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Катерини Котенко. Хіба що по документах він проходить як чиєсь інше приміщення, але це не змінює факту наявності службового приміщення Котенко в АП. Тому я змушений констатувати, що адміністрація Петра Порошенка збрехала. І не дивно. Котенко - ключовий для АП член Нацради, через яку просуваються інтереси АП в Нацраді, і стосовно каналу "112" в тому числі.

Від себе можу сказати, що я був у цьому кабінеті, який обладнаний системою глушіння та спецзасобами придушення зчитування інформації. У ньому нас приймала секретар "незалежного" регулятора Катерина Котенко. До речі, член Нацради, обрана від Верховної Ради, а не призначена президентом. Це питання не тільки того, хто де сидить, це питання, наскільки незалежною є Нацрада, чому вона приймає діаметрально протилежні рішення стосовно різних каналів, чому лідер інформаційного ринку - канал "112 Україна" - стоїть на межі втрати цифрових ліцензій і штучного зменшення своєї аудиторії. Впевнений, що чинна Нацрада має піти, вона дискредитувала себе, дискредитує країну і не має права продовжувати роботу, якщо ми рухаємося в бік демократичної країни та європейських цінностей.

Довідка

Відзначимо, 13 червня у програмі "Люди. Hard Talk. LIVE" ведуча Наталія Влащенко поставила запитання міністру інформаційної політики Юрію Стецю про те, чи є в Адміністрації президента кабінет Катерини Котенко, відповідального секретаря Нацради з ТБ. Міністр відповів, що не знає про існування такого кабінету.

Зазначимо, про наявність такого кабінету повідомляли і деякі джерела видання "Телекритика".

Видання "Дуся" скерувало запит в АП із запитанням: чи є в будівлі Адміністрації президента кабінет Котенко.

Офіційна відповідь Адміністрації президента звучить так:

"На ваш запит від 15 червня відповідаємо: член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Катерина Котенко не має свого кабінету у будівлі Адміністрації президента України".

Від редакції

Нагадаємо, 27 травня власник телеканалу "112 Україна" Андрій Подщипков звернувся до світової спільноти, щоб повідомити, що представники чинної влади вимагають від нього продажу телеканалу за заниженою ціною. Після відмови продати телеканал Андрій Подщипков вважає, що є реальні підстави очікувати відкриття кримінальних справ проти нього або примусу залишити країну.

Під час свого візиту до Страсбурга власник телеканалу розповів депутатам Європарламенту і чиновникам Єврокомісії про дії Нацради з ТБ, тиск на журналістів в Україні та ситуацію зі свободою слова.

Як повідомлялося, Нацрада з ТБ винесла телеканалу "112 Україна" ще 5 попереджень за порушення програмної концепції та формату. Це означає, що "112 Україна" винесли попередження за те, що він показує новини, а не розважальні програми, скажімо, мультфільми, як це передбачено чинною програмною концепцією, у зміні якої сама ж Нацрада і відмовила.

Керівництво каналу вважає такі дії регулятора тиском на канал і буде їх оскаржувати.

В юридичній службі телеканалу назвали ставлення Нацтелерадіо упередженим, а підстави, за якими каналу відмовляються переоформити ліцензію, надуманими.