112.ua

Рік тому громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країни ЄС та деяких окремих членів Шенгенської зони. Але що ми знаємо про ЄС, окрім того, що туди можна без віз, у Польщі і Литві – дешеві машини, в Парижі – вежа, а у Німеччині – Меркель? 

Брекзіт, Каталонія, теракти, біженці – головні новинні повідомлення з Європи торік. У новому документальному проекті авторка намагається розібратись: чому так відбувається? Це – внутрішні проблеми Європи чи результат зовнішнього впливу? У чому феномен ЄС? І як змогли об’єднатися в один-єдиний союз наддержави, які спершу воювали поміж собою?

Ідея фільму виникла у Катерини Трифоненко під час чергового відрядження. Зокрема, працюючи в одній з колишніх республік Радянського Союзу, а нині – члена ЄС, у розмові вона почула доволі суперечливе твердження: навіщо було виходити з одного союзу – щоб увійти в інший? А й справді – чи розуміють українці, що таке Європейський Союз? 

"Під час зйомок ми поспілкувалися з великою кількістю людей. Свідомо йшли від надмірної політизації теми ЄС. Тому нашими співрозмовниками були європейські експерти, які фахово могли б пояснити нинішні проблеми, поділитися своїм баченням європейських цінностей, перспектив, і зрештою, просто пояснити, що таке Європейський Союз", – розповідає Катерина Трифоненко.