112.ua

 

I. Новорічно-різдвяні свята, судячи з відповідей моїх друзів/знайомих, пройшли "чинно-благородно", без "виходу у світ". Причина не з'являтися у громадських місцях для багатьох був спалах кору. З початку 2018 року в Україні, за даними представника МОЗ, зареєстровано майже 3 тисячі випадків захворювання на кір. З оптимістичного – за останній тиждень січня в Україні не було зафіксовано летальних випадків.

II. Фінальний тиждень 7 сесії українського парламенту, незважаючи на свята, присутність не всіх депутатів і понад шість сотень поправок, дала країні закон про деокупацію Донбасу. У ньому Росія названа "країною-агресором", є термін початку окупації, а непідконтрольні Києву території Донбасу визнаються "окупованими". Незважаючи на дискусійність деяких положень документа, народні депутати показали, що коли потрібно - то можна знайти навіть не заповітні 226, а всі 280 голосів. Чи збережуть народні депутати під час 8-ї сесії такий же настрій голосувати "ЗА", наприклад, створення антикорупційного суду і низку кадрових питань – з 6 лютого можна дивитися у прямому ефірі "112 Україна".

III. Зимова сесія ПАРЄ. Обрання президентом італійця Мікеле Ніколетті, який ще восени пропонував резолюцію, за якою можуть бути зняті політичні санкції з Росії. І на заяву генсекретаря Ради Європи Ягланда про те, що російська делегація повинна повернутися до роботи в ПАРЄ до 2019 року. І хоча українській делегації буде непросто працювати і протистояти прихильникам повернення російської, навіть у таких умовах є результати. Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію із закликом до Росії припинити військову агресію проти України і підтримувати озброєних бойовиків на Донбасі.

IV.  48-ий Економічний форум. Уперше в Давосі з'явився Український Дім (Ukraine House Davos), де гості говорили про бізнес і ділилися найбільш перспективними сферами для потенційних інвестицій.

З глобального: людиноподібний робот Софія, дискусії на теми криптовалюти і блокчейна породжують питання: "А що з нами, homo sapiens, буде через сотню років? Роботи, які читають новини, що досліджують Фукусіму, роботи-консультанти в магазинах, у цьому році чекаємо прориву в роботах, здатних емоційно підтримувати людину.

З важливого для України: зустріч президента Порошенка з головою МВФ Крістін Лагард, а також з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, після яких ми почули ключові меседжі про необхідність прискорення темпу реформ і призначення глави НБУ, а також про співпрацю в оборонній сфері. Але все найголовніше – попереду, і швидше за все – в сесійній залі Парламенту. Восьма сесія парламенту, як правило, не буде відрізнятися спокоєм і єдністю поглядів. На кону, як і раніше – відновлення кредитування з боку МВФ і міжнародний імідж України.

V.  Пішов з життя перший і поки єдиний космонавт в історії незалежної України Леонід Каденюк. В останній день січня 2018-го. Не просто Герой України і льотчик-випробувач, а любитель космосу, який реалізував свою дитячу мрію. Він продовжував сподіватися, що ще раз побачить Землю з ілюмінатора. І я вірила йому, коли побачила Леоніда Каденюка влітку 2017-го на святкуванні Дня міста Житомира. Він підписував свою книгу "Місія – космос", і був таким же променистим, повним сил і енергії, як і 20 років тому на шатлі "Колумбія".