112.ua

Іловайськ. Вихід українських військових з цього міста в 2014 році називають пекельним коридором. А день виходу – 29 серпня – став найбільш кровопролитним в історії АТО. При цьому відповідей на питання: хто винен у трагедії? Чи стало російське вторгнення єдиною причиною загибелі українських військових? І хто відповість за провал операції, яка могла стати завершенням АТО? – немає до сих пір.

У цій трагедії надто багато темних плям. І щоб розібратися в ній, автор поспілкувався з учасниками військових дій, до аналізу того, що відбувається, він також залучив експертів найрізноманітніших компетенцій: від начальників штабів і командирів до адвокатів і людей, що беруть участь у пошуку загиблих.

"Іловайськ став трагічною сторінкою в цій війні. Вихід українських військових з оточення та події, які йому передували – це історії людей. Моторошні. У деякі важко повірити. Кілька таких історій глядач побачить у фільмі", – розповідає Богдан Піленко.

У своїй картині автор відновлює хронологію подій: штурм Іловайська, вторгнення російських військ, деблокада, вихід з міста, і паралельно розповідає історії бійців, які були там і пройшли через багато, щоб повернутися додому. Брати Кондрашови брали участь в Іловайській операції з перших днів, пережили полон, а Сергій Коваленко, щоб його не знайшли бойовики, ховався серед трупів у морзі. Про те, як це було, глядач дізнається з розповідей самих бійців і кадрів з реконструкцією подій.

Богдан Піленко – військовий кореспондент телеканалу "112 Україна", який працює у зоні АТО. У свої 24 роки Богдан – автор вже 4 документальних фільмів на військову тему: "Ніхто, крім нас", "Операція" Дебальцеве", "Тіні Іловайська", "Війна і Мінськ" в співавторстві з ведучою Віолеттою Триковою. Також Богдан Піленко був визнаний кращим на конкурсі професійної журналістики "Честь професії 2016" у номінації "Надія журналістики".

"Тіні Іловайська" вийшов в ефірі телеканалу "112 Україна" 28 серпня 2016 р.