112.ua

Надати всі підготовлені до засідань Нацради з питань телебачення та радіомовлення документи як докази та долучити їх до матеріалів справи - таке рішення ухвалив Окружний адмінсуд столиці, чим задовольнив клопотання представника телеканалу "112 Україна". Там на підготовчому засіданні слухали позов щодо відмови з боку Нацради переоформляти ліцензії шістьом юридичним особам, які здійснюють мовлення під логотипом телеканалу "112".

Відповідні документи регулятор отримав ще 29 червня. Розглянути їх, за законом, мав протягом десяти днів. Відтоді Нацрада провела три засідання, проте питання переоформлення ліцензій не розглянула та рішення не прийняла. 20 жовтня справу заслухають по суті. У телекомпанії такі кроки регулятора вважають бездіяльністю, спрямованою на блокування нормальної роботи мовника.

Представник юридичної компанії телеканалу "112 Україна" Іван Войтович допускає, що Нацраді, швидше за все, рекомендовано ухвалити рішення щодо переоформлення ліцензії телеканалу.

"Чому було заявлено таке клопотання... Бо нам достеменно відомо, що на перше засідання Національної ради, яке відбулося 14 липня 2016 р., був готовий уже проект рішення щодо переоформлення ліцензії, і вже на самому засіданні Національної ради члени вирішили перенести розгляд цього питання. Тому, я думаю, що ці матеріали будуть свідчити про те, що Національній раді апаратом Національної ради було рекомендовано все-таки прийняти рішення щодо переоформлення нам ліцензій", - вважає Войтович.

Раніше регулятор вирішив через суд анулювати цифрові ліцензії компанії, які ведуть мовлення під логотипом телеканалу "112" та стягнути з них штраф. Ці дії менеджмент телеканалу вважає тиском на "112 Україна", який став кращим інформаційним мовником та входить у "топ-10 каналів країни". Дії влади телеканал також розцінює як наступ на свободу слова з бізнес та політичних мотивів.

Канал має прозору та збалансовану редакційну політику, надає ефір всім політичним силам. Підтримку телеканалу "112" висловлюють глядачі та політики як в Україні, так і в інших країнах світу.