112.ua

Головне питання – що або хто може зупинити війну. Тема обрана не випадково. Адже 4 роки тому були підписані Мінські угоди. Всі сподівалися на мир, але його і досі немає. На кого можемо розраховувати? Можливо, на миротворців ООН? У пошуках відповіді знімальна група телеканалу "112 Україна" поїхала в Конго, туди, де конфлікт триває десятиліття і де було вбито мільйони людей, щоб побачити зсередини, як працюють миротворці, і зрозуміти, чи потрібна Україні місія ООН.

Хто такі миротворці, які повноваження в "блакитних шоломів" та чи можуть вони з'явитися на українському Донбасі і допомогти зупинити війну. Про це впродовж години розповідає журналіст і телеведучий "112 Україна" Богдан Піленко, а також оператор і режисер Дмитро Соколовський.

"Готувалися до відрядження довго, перечитали, напевно, всю історію Демократичної Республіки Конго. Загалом, країна надзвичайно красива, там неймовірна природа, джунглі, озера. Утім, працювати на вулицях з корінними жителями дуже складно. Тому що для них ми просто "музунгу". Так вони називають білих людей. Ми чули ще одну інтерпретацію – "людина без шкіри". До того ж якщо вони бачать журналістів з камерою – це одразу велика увага і вимагання грошей за зйомку. Але, сподіваюся, у нас вийшло задумане. І дякуємо всім, хто допоміг нам полетіти разом із ротацією, і хто організував роботу безпосередньо на місці. Повірте, це надзвичайно велика кількість людей, без яких у нас нічого не вийшло б", – розповідає автор документального проекту Богдан Піленко.

Телеканал "112 Україна" – інформаційно-аналітичний телеканал, який мовить 18,5 годин на добу у прямому ефірі і використовує передові технології, аби першим надавати глядачеві об'єктивну інформацію про важливі та цікаві події, що відбуваються в Україні і світі. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2, а також через супутники AMOS-2,3. Мовлення каналу триває 24 години на добу. Генеральний продюсер – Артем Марчевський. Генеральний директор телеканалу – Єгор Бенкендорф.