112.ua

Страшні слова "Вантаж 200" тепер лунають мало не щодня. Це означає, що ще одні очі заплющені назавжди. Мінус ще одне людське життя. За статистикою, протягом 3 років АТО цей безжальний вирок пролунав понад 3000 разів, адже саме стільки загинуло військових. Ще стільки ж вважають безвісти зниклими.

"Повідомлення про конфлікт на Донбасі звелися до сухих зведень із зони бойових дій. Мирні жителі звикли до того, що на Сході України щодня гинуть люди. Про це вже не говорять на вулицях великих міст, і все менше й менше – з телеекранів. Нам важливо було створити цей проект – складний, жорсткий, суворий – щоб нагадати всім, що в країні йде війна і вона не може тривати вічно, адже щодня забирає людські життя", – пояснює мету проекту головний продюсер Радіо Свобода Наталя Симоніна.

Дехто із загиблих героїв ніколи не пройде свій останній шлях – шлях додому. Дехто ж – буде похований у рідній землі завдяки зусиллям людей, для яких евакуація "двохсотих" – справа честі. У документальному проекті "Вантаж 200. Дорога додому" покажуть тих, хто йде на ризик, відправляється на непідконтрольну територію і повертає матерям їхніх загиблих синів.

"Я досі не уявляю, як хлопці з "Евакуації-200" витримують без сну, коли везуть загиблого додому, – ділиться враженнями від зйомок режисер проекту Борис Долина, – як вони витримують ексгумацію, як вони не втрачають здорового глузду, коли щодня роблять цю справу. Про них мало хто знає, а ті, хто знають, часто не розуміють, яка це пекельна робота. Власне, це і не робота, це – місія. Справжня місія з повернення полеглих військових додому".

В основі проекту – тільки справжні, реальні історії.

Загиблого добровольця Віктора Коренівськогопротягом 11-ти довгих місяців шукає мати. Вона стикається з шахрайством, вимаганням грошей, довгими днями і ночами очікування. І більше не може жити в невідомості. 

Це історія тільки однієї матері, одного загиблого. Однак їх – тисячі. І служба "Евакуація 200" допомагає родинам знайти, ідентифікувати і повернути загиблих на Донбасі військових додому.

Страшна правда – без жодних прикрас, тільки реальні зйомки і чесні, хоча й нелегкі, історії  – у проекті  "Вантаж 200. Дорога додому" вже цієї п’ятниці о 23:15. Не пропустіть.

*Попередження! Проект "Вантаж 200. Дорога додому" містить матеріали та інформацію, яка може зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх!Будь-ласка, не допустіть неповнолітніх до перегляду проекту!