112.ua

Протягом півроку в серії сюжетів "Близький Схід" глядачі телеканалу "112 Україна" бачили історії людей, які не покинули Донбас і знайшли в собі сили почати все спочатку в нових умовах, які не обіцяли нічого, крім перепон. Своїми діями й ідеями ці люди змінили не тільки своє життя, а й стали прикладом позитивних змін у регіоні.

Цієї суботи телеканал фіналізує серію сюжетів однойменним документальним проектом "Близький Схід". Автор  спеціальний кореспондент телеканалу "112 Україна" Тетяна Наконечна.

Головний герой проекту Михайло родом з Макіївки. Колись він теж стояв перед вибором і запитував себе: Що робити? Залишатися? Їхати? На який час і, головне, – куди? Він поїхав, але багато хто зробив інший вибір – залишився в прифронтовій зоні. Через 4 роки Михайло повертається на Донбас, щоб відкрити його заново і побачити людей, які відроджують його малу батьківщину.

Хто ці люди? Чим виділяються з "сірої" маси? Чому у них вийшло? Що вони зробили і яким бачать майбутнє? Ці запитання звучать лейтмотивом у проекті.

Про жителів Донбасу, з якими зустрічається Михайло, автор проекту Тетяна Наконечна розповідає: "В одних війна забрала дім, у інших – успішний бізнес, але ні в кого з них війна не вкрала оптимізму, любові до життя і відповідальності за своє "завтра". Герої фільму неймовірно заряджають своїм позитивом. Пам'ятаю, на десятий день безперервних зйомок я зрозуміла, що не в силах продовжувати. І саме тоді в голові народилися запитання: а герої фільму не втомилися щодня долати перешкоди, а їм не важко було починати все спочатку, а не хотіли вони покинути все на півдорозі? Безумовно, на всі три запитання відповідь була – ТАК. Але вони не здалися. І довели: несприятливі обставини – це лише виправдання власної бездіяльності".

Це позиція і висновки людей, які залишилися в прифронтовій зоні, тому що вважають: "Моє життя там, де я зараз", "Добре там, де я". А які висновки зробить головний герой Михайло? Чи захоче він коли-небудь повернутися жити і працювати на Донбас?

Дивіться вже цієї суботи о 22:15 в документальному проекті телеканалу – "Близький Схід", створеному спільно "112 Україна" і UCBI II, проектом "Зміцнення суспільної довіри", який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).