"112 Украина"

Претензії Національної ради з телебачення і радіомовлення до ефірного дизайну телеканалу "112 Україна" є верхом дурості. Таку думку висловив колишній віце-прем'єр-міністр України, голова тіньового уряду Борис Колесніков.

"Що стосується ЗМІ та скандалу навколо "112" каналу, знущання над телеканалом "Інтер", бандитського захоплення газети "Вести", то вершиною дурості тут, безумовно, є подання дизайну "112" каналу в зіставленні з російським прапором. П'ять років тому, навіть три роки тому, "5 канал" виходив в біло-синіх кольорах з червоними вставками, і ніхто з цього приводу не обурювався", - нагадав він.

Колесніков також наголосив, що тиск, який здійснюється зараз владою на ЗМІ, ставить останню крапку в боротьбі за свободу слова. "Опозиція звернеться до усіх міжнародних організацй і змусить владу рахуватися зі ЗМІ", - заявив політик.

Нагадаємо, напередодні на адресу телеканалу "112 Україна" надійшов лист за підписом голови Нацради з ТБ Юрія Артеменка, в якому регулятор звинувачує мовця у використанні кольорів країни-агресора - Росії - в оформленні свого ефіру. Згідно з посланням, до Артеменка звернувся якийсь телеглядач, який і висловив претензії до дизайну. При цьому керівник Нацради з ТБ не врахував той факт, що аналогічне поєднання синього, білого і червоного зустрічається також в державних прапорах Франції, Нідерландів, Люксембургу, Словенії, Словаччини, Сербії та Хорватії. Крім того, ці ж кольори використовуються в прапорі Сполучених Штатів Америки.