112.ua

У прямому ефірі телеканалу "112 Україна" транслювалось протистояння сотні тисяч французів, які вийшли на мітинги проти запланованого підвищення податку на пальне.

Журналісти "112 Україна" нарівні з французькими телеканалами та іншими європейськими ЗМІ в прямому ефірі інформували українських глядачів про ці події і щогодини робили включення наживо. Під час ефірів показували все: підпали димових шашок, штурм поліції, агресію та БТРи на вулицях. Наші журналісти відважно та безстрашно робили включення з найгарячіших точок, зокрема там, де оператор "112 Україна" Андрій Сидорович потрапив під зачистку поліції та отримав невеликі фізичні ушкодження. Тоді за хуліганство й агресію проти правоохоронців під час мітингів заарештували понад 720 осіб.

"Ми не просто їхали у відрядження, ми передусім їхали по інформацію, але про безпеку теж не забули – взяли все необхідне для захисту. Ми одні серед всіх телеканалів працювали весь день з самого початку, під час піку та до "зачистки" заворушень. З 8 ранку і до опівночі, без їжі, сну, весь час на ногах – ми були постійно на зв'язку і транслювали події рекордну кількість разів. Ми працювали на рівні світових ЗМІ. Коли йшли туди, де було найгарячіше, місцеві жителі відмовляли нас, казали, що краще пересидіти в готелі. Ми відповідали, що приїхали не по це. В Парижі я плакала не від щастя, а від газу, який розпилювали мітингувальники. Здебільшого в небезпеку ми потрапляли випадково, тому що завжди були в центрі подій. Ми одні з небагатьох, хто залишався навіть після "зачистки" мітингу. Звичайно, було дуже страшно, через те що виступи були хаотичними й щось спрогнозувати було важко. Ми постійно йшли на ризик", – розповідає журналіст "112 Україна" Ольга Паращук.

Своїми враженнями після зйомки поділився і кореспондент Олександр Мангуш: "Загалом працювати було неважко, якщо встигати протирати очі від сльозогінного газу. Можна сказати, що це найкраща зйомка в моєму житті. Ми підготувались, взяли із собою каски, на яких українською було написано "Преса". Через те що французи не знають української, вони сплутали нас з росіянами, тому й ставились до нас погано. Це і стало причиною побиття нашого оператора Андрія Сидоровича, якого поліцейський сплутав з росіянином і вказав іти геть. Попри небезпеку, недосипання і втому ми працювали і намагались показувати все, що там відбувалось. Єдине, що нам було дуже неприємним, це те, що нас сплутували з росіянами".

Команда "112 Україна" і надалі буде стежити за ситуацією у Франції і, як завжди, першою інформуватиме свої глядачів.

Телеканал "112 Україна" – інформаційно-аналітичний телеканал, який мовить 18,5 годин на добу в прямому ефірі і використовує передові технології, щоб першим надавати глядачеві об'єктивну інформацію про важливі та цікаві події в Україні й світі. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2, а також через супутники AMOS-2,3. Мовлення каналу триває 24 години на добу. Генеральний продюсер – Артем Марчевський. Генеральний директор телеканалу – Єгор Бенкендорф.