112.ua

ПЕТИЦІЯ на сайті Президента України

Президент України є гарантом дотримання Конституції України, яка гарантує право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Петре Олексійовичу, Вам, як нікому іншому, відомо про тиск, який може чинити влада на незалежні медіа. Адже у 2004-му році належний Вам "5 канал" також надавав ефірний час представникам як влади, так і опозиції. Тоді, також напередодні виборів, "5 канал" був вимушений протестувати проти системних утисків свободи слова, а ініціативна група співробітників каналу оголосила голодування, що за декілька днів призвело до початку "журналістської революції".

На телеканалі "112 Україна" також працюють журналісти. Їхній професіоналізм та відданість професії ніколи не ставилися під сумнів, а багато з них мають почесне звання "Заслужений журналіст України" та інші державні відзнаки, в тому числі і вручені Вами. Вони щодня створюють понад 18 годин прямого ефіру, того способу мовлення, що за своєю природою найбільше відповідає самій суті свободи слова.

04.10.2018 р. Верховна Рада України прийняла постанову про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відносно мовників телеканалів "112 Україна" та NewsOne.

Вважаємо прийняту постанову результатом штучної та брудної політтехнології, а застосування санкцій до незалежних українських телерадіоорганізацій в демократичній та правовій державі, якою відповідно до Конституції є Україна, неприпустимим.

В складних політичних умовах держава Україна, як і телеканал "112 Україна", тим паче має залишатися острівцем захисту і сповідування основоположних цінностей сучасного цивілізованого світу. Вони проголошені Загальною декларацією прав людини, а також Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема, кожному гарантоване право на свободу думки та свободу вираження поглядів.

Голосування народних депутатів України за постанову про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відносно мовників телеканалів "112 Україна" та NewsOne – це вирок українській демократії та парламентаризму. А закриття телеканалів без рішення суду стане вироком і правопорядку.

Виявилося, що за 14 років після голодування журналістів "5 каналу" ситуація з розумінням свободи слова в Україні жодним чином не покращилася, а навпаки стала гіршою.

Це черговий наступ на свободу слова, на права журналістів та всього колективу двох телеканалів. Для прикладу, лише на "112 Україна" працюють понад 400 осіб, кожного місяця учасниками прямих ефірів стають понад 1000 політиків та експертів, а розмір глядацької аудиторії вимірюється мільйонами українців.

Рішення щодо застосування санкцій приймається Радою національної безпеки та оборони України (координаційний орган при Президентові України) та вводиться в дію указом Президента України.

За цих умов останнім форпостом захисту свободи слова в Україні та прав громадян залишається Президент як гарант дотримання Конституції.

Просимо Вас не допустити застосування санкцій до телерадіомовників за пропозицією, викладеною у Постанові Верховної Ради України "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" від 04.10.2018 р.

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ на сайті Президента України

Автор Петиції

Сметана Василь Васильович