Парламент дав більш широкі права Нацраді з ТБ, а саме - наділив його правом застосовувати санкції до теле- і радіокомпаній без попереджень. Про це повідомляє телеканал "112 Україна".

Розмір стягнення будуть визначати по-новому. Раніше його погоджували з Кабміном, зараз сума буде прив'язана до вартості ліцензії. Так, за антидержавну пропаганду, розпалювання расової, ідеологічної чи релігійної ворожнечі штраф становитиме 25% від ліцензійного збору. За пропаганду держави-агресора, трансляцію програм за участю ворожок, порнографії - 10%, за порушення умов ліцензії - 5%.

"Там прописані заходи застереження від зловживань, по-перше. По-друге, на те і ВР, щоб вона стежила за дотриманням державними органами чинного законодавства. Хочу нагадати, що за недотримання законодавства існує відповідальність", - заявила перший заступник голови Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова.

"Національна рада з ТБ зараз зможе на свій розсуд трактувати ті або інші порушення і при цьому застосовувати штрафні санкції, а потім, після цього, вже подавати до суду справу про анулювання ліцензії", - заявив юрист телеканалу "112 Україна" Іван Войтович.

Read Ukrainian Parliament authorized TV Council to implement sanctions with no notice in English on 112.international.