112.ua

Національна спілка журналістів України підтримала позицію телеканалу "112 Україна" щодо оцінки заяви голови Нацради Юрія Артеменка про те, що телеканалу не продовжать ліцензію.

Голова спілки Сергій Томіленко на своїй сторінці у Facebook відреагував на лист редакції телеканалу "112 Україна" з проханням звернути увагу на утиски свободи слова в Україні.

Зокрема він написав, що згоден з твердженням телеканалу "112 Україна", що погрози голови Нацради Юрія Артеменка "не продовжити ліцензію" - це перешкоджання журналістській діяльності. 

У спілці вважають неприйнятним використовувати Нацрадау як батіг з метою впливу на редакційну політику телеканалів. Томіленко закликав Нацраду до публічних дискусій.

Томіленко нагадав, що ще кілька місяців тому НСЖУ ухвалила резолюцію, в якій вимагала припинити тиск на журналістів та медіа: "Ми відзначили, що неприпустимо використовувати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення як батіг з метою впливу на редакційну політику телеканалів". І ситуація зі "112 Україна", за його словами, ілюструє актуальність звернення спілки.

Він пообіцяв, що НСЖУ проінформує про ситуацію довкола телеканалу міжнародних партнерів.

Нагадаємо, Нацрада вже 34 рази відмовляла телеканалу "112 Україна" у переоформленні концепції мовлення на інформаційну. А на підставі формального порушення накладала на "112 Україна" попередження і штрафи. Такі дії регулятора українські та міжнародні експерти розцінюють як тиск на телеканал і свободу слова в країні.

Зазначимо, телеканал "112 Україна" звернувся до голови Нацради Юрія Артеменка з відкритим листом, де вимагав його звільнення.