112.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення винесла ще п'ять попереджень телеканалу "112 Україна".

Так, попередження винесено 5 телекомпаніям, що мовлять у багатоканальній телемережі МХ-5 (для регіонального мовлення) з логотипом "112 Україна": "ТВ Вибір", "Партнер-ТВ", "Новий формат", "Аріадна-ТВ", "Лідер-ТБ".

Під час засідання глава юридичної служби телеканалу "112 Україна" Василь Сметана зазначив, що відхилення від концепції, які інкримінує Нацрада, зумовлені тим, що регулятор відмовляє компаніям у переоформленні їхніх програмних концепцій. Нагадаємо, що вдруге Нацрада відмовила в цьому на попередньому засіданні 11 червня.

На думку Сметани, рішення Нацради щодо винесення попередження на підставі актів моніторингу Нацради є незаконними, оскільки досі не прийнято положення про проведення моніторингу. "Я прошу не приймати докази, з якими ми ознайомилися, як доказ якогось порушення. Вони не будуть визнані судом, вони не можуть бути визнані Нацрадою. Моніторинг не може бути прийнятий Нацрадою. Я прошу це питання або зняти, або не голосувати за нього", - заявив він.

Крім того, народний депутат Сергій Каплін, який був присутній на засіданні, нагадав, що телеканал "112 Україна" став медіа-партнером Європарламенту.

хотів би привітати канал "112 Україна" з тим, що ви вчора отримали офіційно статус медійного партнера Європарламенту. Національний канал, відомий канал, який сьогодні є першим серед інформаційних каналів, став партнером Європарламенту і тепер може отримувати додаткову інформацію, буде медійним представником Європарламенту тут в Україні", - зазначив народний депутат.

Новини за темою: У члена Нацради з ТБ є свій кабінет в Адміністрації президента, – власник телеканалу "112 Україна"

Крім того, нардеп відзначив, що листи регіональних мовників, які вимагають анулювати ліцензії "112 Україна", писалися під тиском влади. "Якщо проаналізувати зміст, точніше, структуру кожного листа, то видно, що вони написані під "кальку". Тобто приїжджає прокурор області до власників регіонального телеканалу і каже, що ви повинні написати листа в Національну раду, що ви не задоволені тим, що свого часу ліцензію видали "112", а не вам. Я переконаний, що зараз ми можемо вважати, що прокуратура спільно з іншими силовими органами, адміністрацією, разом з Нацрадою тиснули на канали з тим, щоб вони написали відповідні листи. Це просто інформаційний геноцид", - обурився нардеп.

Крім того, у ході засідання народний депутат України, член комітету з питань свободи слова Юрій Павленко заявив, що Нацрада провалила роботу з переходу на цифрове мовлення і тепер закриває канал "112 Україна" фактично через свою бездіяльність. "Сьогодні мав би бути історичний день, коли ми повинні були перейти на цифрове мовлення, однак цього не сталося... Нацрада взяла на себе занадто багато повноважень, з якими не може самостійно впоратися", - додав Павленко.

Нагадаємо, що 11 червня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відмовила в переоформленні ліцензії 5 телекомпаніям, що мовлять у багатоканальній телемережі МХ-5 (для регіонального мовлення) з логотипом "112 Україна": "ТВ Вибір", "Партнер-ТВ", "Новий формат", "Аріадна-ТВ", "Лідер-ТБ".

Раніше Нацрада вже виносила телеканалу "112 Україна" низку попереджень за порушення програмної концепції та формату. Це означає, що "112 Україна" винесли попередження за те, що він показує новини, а не розважальні програми, скажімо, мультфільми, як це передбачено чинною програмною концепцією, у зміні якої сама же Нацрада і відмовила.

Керівництво каналу вважає такі дії регулятора тиском на канал і буде їх оскаржувати.

В юридичній службі телеканалу назвали ставлення Нацтелерадіо упередженим, а підстави, за якими каналу відмовляють у переоформленні ліцензії, надуманими.

Зазначимо, тиском на канал "112 Україна" зацікавилися і в Європарламенті. Як повідомлялося, Європарламент готовий ініціювати розслідування тиску на телеканал "112 Україна" та обговорити з депутатами ВР ситуацію навколо каналу під час візиту до Києва в липні. Крім того, ситуація навколо телеканалу "112 Україна" буде одним із пунктів наступної резолюції Європарламенту щодо України.