Нацрада з питань телебачення і радіомовлення (Нацрада з ТБ) позапланово перевірить телекомпанії, які ведуть мовлення під логотипом "112 Україна". Таке рішення регулятор ухвалив на сьогоднішньому засіданні.

Нагадаємо, що телеканал "112 Україна" оскаржив рішення регулятора від 12 травня про додаткові умови переоформлення ліцензій шести телекомпаній, що ведуть мовлення під логотипом "112 Україна".

Їх всі Нацрада з ТБ зобов'язала протягом 14 днів надати перелік пов'язаних осіб, відомості про кінцевого бенефіціарного власника та документи, що підтверджують права.

Юристи телеканалу "112 Україна" вважають, що Нацрада мала право або задовольнити заяви про переоформлення ліцензії, або відмовити в цьому, а не висувати додаткові умови. Тяганина щодо переоформлення ліцензій "112 Україна" триває вже два роки.

Телеканал неодноразово заявляв про тиск з боку Нацради з питань телебачення і радіомовлення в інтересах певних політико-фінансових груп.

"112 Україна" підтримали українські та міжнародні політики та експерти, а кроки Нацради з ТБ назвали наступом на свободу слова в Україні.