112.ua

Щодня ми дізнаємось зі ЗМІ, як правило, негативні новини з Донбасу. Цю територію і досі називають "зоною АТО", і через ширму трагічних повідомлень та асоціацій не видно позитивних змін, які там відбуваються. Важко побачити і людей, які є рушіями цих змін.

"На Донбасі живуть люди, які перемагають обставини, які не здаються. Багато кого з них зачепила війна, одні –  стали вимушеними переселенцями, декому довелося захищати Україну зі зброєю в руках, а потім знову повертатися до мирного життя. Їхня небайдужість, ідеї та дії, пошук можливостей для розвитку бізнесу й громад змінюють життя на краще. І дають орієнтири для тих, хто поїхав, але хотів би повернутися", – розповідає автор ідеї проекту і керівник служби новин "112 Україна" Ірина Малихіна.

Приклади позитивних змін, інформація про нові можливості – важливі складові нормалізації життя людей на територіях, що постраждали внаслідок військового конфлікту на Сході України. А за даними соціологів, 38% з опитаних жителів Донбасу вважають, що успішна відбудова нормального життя у районах, контрольованих Україною, – ключ до припинення конфлікту. Тож кореспонденти "112" фіксуватимуть  позитивні зміни, які відбуваються в житті мешканців Донецької та Луганської областей – щоб показати їх іншим.

За форматом "Близький Схід"– це серія спеціальних репортажів, які телеканал показуватиме двічі на тиждень протягом півроку. А після завершення проекту, як підсумок, буде створено документальний фільм.

17 січня в ефірі "112 Україна" вийшов перший репортаж в рамках проекту. Він про "козака" і "куркуля" Сергія Свириденка – саме так чоловіка називають у селі Іванопілля Костянтинівського району Донецької області. Автор сюжету – спеціальний кореспондент телеканалу "112 Україна" Тетяна Наконечна – розповідає про свого героя:

"Заради таких людей, як Сергій, варто проїхати 700 кілометрів з Києва до села Іванопілля на Донеччині. Коли я слухала його розповіді, думала: "Ось це треба обов’язково взяти в сюжет, і це, і це". Зрештою, не помітила, як ми відзняли майже три години відео, з якого треба було зробити п’ятихвилинний сюжет. Важко було "вписатися" у заданий хронометраж. Про таких громадян хочеться розповідати, бо вони своїм прикладом надихають і показують – одна людина може більше, ніж здається їй самій та її оточенню".

Про людей, які перебороли відчай втрат та зневіру, й попри все лишилися на своїй малій батьківщині, щоб змінити її на краще, і почали з себе – у спеціальних репортажах проекту "Близький Схід" на телеканалі "112 Україна" та на сайті 112.ua