112.ua

До складу місії з оцінки потреб увійшли: Александер Шлик, Голова Департаменту з питань виборів, ОБСЄ БДІПЛ; Стівен Мартін, Старший радник з питань новітніх виборчих технологій, ОБСЄ БДІПЛ; Ульві Ахундлу, Радник з питань виборів, ОБСЄ БДІПЛ; Франческо Пагані, Старший радник з політичних питань, Парламентська асамблея ОБСЄ.

Александр Шлик та Франческо Пагані запросили на офіційну зустріч представників вищезгаданих телеканалів Володимира Полуєва, Надію Сасс, Дарину Білеру та Богдана Амінова, щоб обговорити питання свободи слова під час передвиборчої кампанії в Україні.

За їхніми словами, це найбільша місія БДІПЛ, яка прибула до України для моніторингу медіа. Для європейських експертів важливо отримати інформацію не лише щодо правових чи практичних питань проведення виборчої кампанії, але й мати змогу дати реальну оцінку свободи вираження неупередженої та правдивої інформації в українських ЗМІ.

"Ми тільки вчора прилетіли, але вже побачили, як багато різних білбордів з посадовцями, які йдуть на вибори. І це дає повне розуміння того, що передвиборча кампанія вже у повному розпалі. Білборди є різні, з обличчями чи без, але найбільше вразило твердження, що Президент – "слуга народу", – поділився першими враженнями від України Голова Департаменту з питань виборів Александр Шлик.

Представники телеканалів проінформували європейських інспекторів про тиск на журналістів в Україні.

"Ми всі згодні з тим, що свобода засобів масової інформації є основним елементом будь-яких вільних виборів. І стан відповідної свободи повинен бути оцінений перед виборами, а не лише в день голосування. І тут ми зіткнулися з серйозними проблемами, які вже зараз ставлять під сумнів вільний і справедливий характер майбутніх виборів. Головною проблемою є насильство проти журналістів. Як ви знаєте, деякі з моїх колег були вбиті з 2014 року без будь-яких стійких результатів розслідувань та без притягнення винних до відповідальності", – коментує ведуча телеканалу "112 Україна" Надія Сасс.

До обговорення також долучився ведучий головного політичного ток-шоу країни "Пульс" Володимир Полуєв:" Можновладці через свою владу мають вплив на правоохоронні органи, які залякують та силовими методами атакують журналістів, що виконують свою роботу. Уряд, його прихильники та радикали легко та довільно називають незалежні ЗМІ проросійськими та опозиційними, створюючи атмосферу ненависті, яка ставить під сумнів безпеку журналістів".

Підтвердила слова ведучих "112 Україна" їхня колега з NewsOne Дарина Білера: "Нещодавно я стала жертвою штурму під ГПУ. Активісти мітингу намагались відібрати мікрофон і не давали можливості розповісти в прямому ефірі про те, що відбувається. Після чого мене почали бити по голові, і зараз я маю проблеми зі слухом. Поліція нічого не вирішувала. Тільки казала триматись подалі від ГПУ". Крім того, присутній на зустрічі журналіст телеканалу NewsOne Богдан Амінов розповів про подібну ситуацію фізичного насильства, яка сталась з ним під час маршу пам'яті трансгендерних людей, загиблих насильницьким шляхом.

На зустрічі було закцентовано на тому, що агресивна поведінка стосовно представників ЗМІ та тиск на свободу слова в Україні посилилися під час "неофіційного" старту передвиборчої кампанії. У результаті цієї зустрічі представники  місії з оцінки потреб Бюро демократичних інститутів та прав людини при Організації з безпеки та співробітництва в Європі (БДІПЛ ОБСЄ) пообіцяли взяти до уваги отриману інформацію від журналістів "112 Україна" та NewsOne під час підготовки рекомендацій щодо здійснення діяльності БДІПЛ, пов'язаної зі спостереженням з виборами президента у 2019 році. За їхніми словами, цей документ буде оприлюднено наприкінці грудня.

Телеканал "112 Україна" – інформаційно-аналітичний телеканал, який мовить 18,5 годин на добу в прямому ефірі і використовує передові технології, щоб першим надавати глядачеві об'єктивну інформацію про важливі та цікаві події в Україні й світі. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2, а також через супутники AMOS-2,3. Мовлення каналу триває 24 години на добу. Генеральний продюсер – Артем Марчевський. Генеральний директор телеканалу – Єгор Бенкендорф.