112.ua

Сьомий випуск сенсаційного проекту розслідувань "Ліга корупції" вийшов цієї суботи, 13 жовтня, о 18:15 на телеканалі "112 Україна". Випуск було присвячено вже раніше порушеній журналістами "Ліги корупції" темі - ситуації в українських в'язницях і роботі засуджених.

Цього разу журналісти розповіли, хто сидить в українських тюрмах за корупцію і чому замість великих чиновників судять звичайних клерків. Також стало відомо, як система прикриває "своїх".

Минулого випуску розповідалося, чому адміністрація безкарно катує засуджених і як на тюремному виробництві працюють люди з небезпечними захворюваннями.

В одному з попередніх випусків "Ліга корупції" вже з'ясувала, що керівництво виправних колоній та адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби може використовувати примусову працю в'язнів для особистого збагачення. Так, під час розслідування з'ясувалося, що мати заступника голови адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби Олега Шепіти, пенсіонерка Люся Шепіта, має два будинки під Львовом, будинок у центрі Києва площею 1100 кв. м, а також низку комерційної нерухомості.

На неї зареєстровано два маєтки майже по 400 кв. м кожний у с. Конопниця – елітному передмісті Львова. У центрі Києва мати-пенсіонерка має майже 4000 кв. м комерційної нерухомості. Крім того, на неї зареєстровано будинок у 1100 кв. м недалеко від центру Києва. Експерти оцінюють його вартість у кілька мільйонів доларів.

Згідно з отриманою інформацією, Олег Шепіта проживає в згаданому вище величезному маєтку. Але його в декларації немає. Також у звітності не знайдено інформації про майно матері-пенсіонерки. А це порушення закону.

Також журналісти з'ясували, що сім'я тюремного начальника має чималі борги. Позику на 537 тис. дол. оформлено на матір. Але вона її не повернула, і кредитор подав до суду. Щоб уникнути повернення позики, сім'я Шепіт оформила фіктивну позику в родича на 200 млн грн.

Юристи пояснюють, що фіктивні позики – це древній спосіб не віддавати реальні борги. Суть у тому, що згідно із законом суд тепер має об'єднати два провадження в одне. І майно Люсі Петрівни будуть ділити між двома кредиторами. Але! Реальний борг за нинішнім курсом становить приблизно 15 млн грн, а ймовірно фіктивний борг – більш ніж удесятеро більше, тобто 200 млн грн.

Юристи не виключають, що реальним власником нерухомості та боргів є не матір Шепіти, а сам чиновник.

* * *

Нагадаємо, прем'єра першого випуску "Ліги корупції" відбулася в суботу, 1 вересня. Героєм програми став прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ліга корупції" - це програма про тих, хто багатіє завдяки державі. Тому від глядачів не буде приховано жодної деталі розслідування. Усі імена та прізвища, адреси і дати, документи під грифом "цілком таємно" та інші секретні матеріали - усе це без винятку піде в ефір, тому що головною метою проекту є оприлюднення бюджетних злодіїв та звернення до поліції, щоб уже там розслідували ці справи.

Програма "Ліга корупції" ґрунтується виключно на фактажі, який буде надано глядачеві з поясненням причинно-наслідкового зв'язку, а героями випусків стануть персони найвищого рангу, імена яких усім добре відомо. Ба навіть! Цей телевізійний проект буде викривати і нових, маловідомих суспільству, але незважаючи на це серйозних корупціонерів, і покаже фінансові зловживання та махінації в різних областях.

Телеканал "112 Україна" - інформаційно-аналітичний телеканал, що віщає 18,5 годин на добу у прямому ефірі та використовує передові технології, щоб першим надавати глядачеві об'єктивну інформацію про важливі та цікаві події, що відбуваються в Україні та світі. Канал є в доступі в пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2, а також через супутники AMOS-2,3. Мовлення каналу здійснюється 24 години на добу. Генеральний директор телеканалу - Єгор Бенкендорф. Генеральний продюсер - Артем Марчевський.