112.ua

Десятий випуск сенсаційного проекту розслідувань "Ліга корупції" вийде в цю суботу, 3 листопада, о 18:15 на телеканалі "112 Україна". У цьому епізоді журналісти розкажуть, як політикам підбирають дівчат і хто з посадових осіб цим користувався.

Також журналісти порушили тему прихованих від сторонніх очей секретних місць, де чиновники проводять час з дівчатами.

Тижнем раніше журналісти з'ясували, хто покриває незаконний видобуток бурштину і до кого стікається "чорний кеш".

У минулому випуску журналісти з'ясували, які сірі схеми процвітають в інтернатах і хто наживається на сиротах.

Раніше журналісти розповіли, хто сидить в українських в'язницях за корупцію і чому замість великих чиновників судять звичайних клерків. Також стало відомо, як система прикриває "своїх".

В одному з попередніх випусків "Ліга корупції" вже з'ясувала, що керівництво виправних колоній та адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби може використовувати примусову працю в'язнів для особистого збагачення. Так, під час  розслідування з'ясувалося, що мати заступника голови адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби Олега Шепіти, пенсіонерка Люся Шепіта, володіє двома будинками під Львовом, будинком у центрі Києва площею 1100 кв. м, а також низкою комерційної нерухомості.

На неї зареєстровано два маєтки майже по 400 кв. м кожен у с. Конопниця – елітному передмісті Львова. У центрі Києва мама-пенсіонерка має майже 4000 кв. м комерційної нерухомості. Крім цього, на неї зареєстровано будинок у 1100 кв. м недалеко від центру Києва. Експерти оцінюють його вартість у кілька мільйонів доларів.

Згідно з отриманою інформацією, Олег Шепіта проживає в згаданому вище величезному маєтку. Але його в декларації немає. Також у звітності відсутня інформація про майно мами-пенсіонерки. А це порушення закону.

Також журналісти з'ясували, що у сім'ї тюремного начальника чималі борги. Позику на 537 тис. дол. оформлено на маму. Але вона її не повернула, і кредитор подав до суду. Щоб уникнути повернення позики, сім'я Шепіт оформила фіктивну позику у родича на 200 млн грн.

Юристи пояснюють, що фіктивні позики – це давній спосіб не віддавати реальні борги. Суть у тому, що згідно із законом суд тепер має об'єднати два провадження в одне. І майно Люсі Петрівни ділитимуть між двома кредиторами. Але! Реальний борг за нинішнім курсом — приблизно 15 млн грн, а ймовірно фіктивний борг у понад 10 разів більший, а саме становить 200 млн грн.

Юристи не виключають, що реальним власником нерухомості і боргів є не мама Шепіти, а сам чиновник.

* * *

Нагадаємо, прем'єра першого випуску "Ліги корупції" відбулася у суботу, 1 вересня. Героєм програми став прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ліга корупції" - це програма про тих, хто багатіє за рахунок держави. Тому від глядачів не буде приховано жодної деталі розслідування. Всі імена та прізвища, адреси та дати, документи під грифом "цілком таємно" та інші секретні матеріали - все це без винятку піде в ефір, тому що головною метою проекту є оприлюднення бюджетних злодіїв і звернення в поліцію, щоб вже там розслідували ці справи.

Програма "Ліга корупції" ґрунтується виключно на фактажі, який буде надано глядачеві з поясненням причинно-наслідкового зв'язку, а героями випусків стануть персони найвищого рангу, імена яких всім добре відомі. Ба більше! Цей телевізійний проект викриватиме і нових, маловідомих суспільству, але незважаючи на це серйозних корупціонерів, і покаже фінансові зловживання та махінації в різних областях.

Телеканал "112 Україна" - інформаційно-аналітичний телеканал, який мовить 18,5 годин на добу у прямому ефірі і використовує передові технології, щоб першим надавати глядачеві об'єктивну інформацію про важливі та цікаві події, що відбуваються в Україні і світі. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2, а також через супутники AMOS-2,3. Мовлення каналу здійснюється 24 години на добу. Генеральний директор телеканалу - Єгор Бенкендорф. Генеральний продюсер - Артем Марчевський.