112.ua

"Мені пощастило взяти інтерв’ю в Леха Валенси - не тільки Президента Польщі, а й одного з найбільш впливових політиків XX століття. Про зустріч ми домовлялися кілька місяців, постійно спілкуючись з офісом президента. Врешті, вона відбулася в символічному місці – "Європейському центрі солідарності" в Гданську - музеї, присвяченому профспілковому руху, і де зараз розміщено офіс Валенси. Доторкнулися до історії - саме там, у будівлі, де колись була знаменита Гданська судноверф, а в 1980 році з’явилася польська профспілка, що згодом перетворилася на опозицію комуністичному режиму", - розповідає ведуча проекту "112 International Insight" Еліна Бекетова.

З Президентом Валенсою ведуча говорила про те, чому Україна не в ЄС, як врегулювати історичний конфлікт з Польщею , з яких причин Бальцеровичу вдалося зробити прорив в Польщі і не вдалося - в Україні; чого чекати від Путіна, і хто має захищати Україну від зовнішньої агресії. Також глядачі дізнаються, чому на думку Леха Валенси, світ був би інший, якби Україна була разом з Польщею і в Європейському союзі, і в НАТО, та чому немає вільної і безпечної Польщі без вільної і безпечної України.

"Наприкінці президент запитав: скільки з відзнятого матеріалу ми покажемо в ефірі? Я відповіла - все. На що Президент здивувався: "Є така вольність?", - згадує Еліна Бекетова.

"112 Україна" покаже все. Дивіться о 14:15 в проекті "112 International Insight" цієї суботи.

"112 International Insight" стартував в ефірі "112 Україна" 14 червня з інтерв'ю з колишнім першим заступником держсекретаря США Ентоні Блінкеном. Також в рамках проекту ексклюзивні інтерв'ю телеканалу дали спецпредставник США з питань України Курт Волкер, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, колишній генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен, екс-верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Веслі Кларк, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, екс-голова МЗС Польщі та національної оборони Радослав Сікорський, журналістка та історик Енн Еплбаум, ведучий CNN Фарід Закарія, голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі, колишній голова Європарламенту Пет Кокс, євродепутатка Ребекка Гармс, колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, генеральний директор Європейського бюро з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) Джованні Кесслер, посли США в Україні Роман Попадюк, Стівен Пайфер і Джон Гербст, американський конгресмен Вілл Герд та інші.