Фото з відкритих джерел

Керівники журналістських організацій з Італії, Франції і Німеччини збираються увійти до Наглядової ради українських телеканалів "112 Україна" і NewsOne. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" сказав лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.

"Вони (іноземна делегація, - ред.) збираються приїхати до нас. До того ж у мене для влади є погані новини – всі ці керівники журналістських організацій з Італії, Франції, Німеччини збираються увійти до Наглядової ради каналів, щоб самим особисто брати участь, щоб їх закрили разом з ними і з сенаторами Франції. Боротьба з каналами, яка починалася ще при комунізмі, сьогодні триває. Вони всі хочуть, щоб у нас було єдине "лебедине озеро" на всіх каналах або кілька осіб там. Я вважаю, що будь-яка здорова людина повинна боротися за свободу слова, за право каналів "112 Україна" і NewsOne, як передових інформаційних каналів нашої країни, показувати те, що відбувається насправді", - сказав він.

Як повідомлялося, делегація сенаторів та керівників європейських журналістських профспілок приїде до Києва, щоб підтримати "112 Україна" NewsOne. 

Нагадаємо, на сайті глави держави зареєстрували петицію щодо недопущення придушення свободи слова в Україні і застосування санкцій до телеканалів "112 Україна" NewsOne.

Окрім цього, член парламенту Великої Британії, голова групи дружби з Верховною Радою України Джон Віттінгдейл заявив, що не підтримує ніякі санкції проти телеканалів і буде особисто розбиратися в ситуації довкола "112 Україна" NewsOne.

4 жовтня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила постанову про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо мовників телеканалів "112 Україна" NewsOne.

Ці обмеження "112 Україна" вважає обмеженням свободи слова і загрозою незалежної роботі ЗМІ в Україні, тому за захистом телеканал був змушений звернутися до міжнародних організацій. Вже направлено листи президенту Єврокомісії Дональду Туску, єврокомісару Федеріці Могеріні і генсеку Ради Європи Турбйорну Ягланду.