112.ua

В цю неділю, 4-го листопада, в 20:00 українці в прямому ефірі зможуть спостерігати за фіналом соціально-політичного реаліті-шоу "Кандидат", де за місце в політичній партії "За життя" та навчання в Стендфордському університеті змагатимуться чотири фіналісти проекту. Зокрема, кожен з них виступить у прямому ефірі за трибуною і розповість, чому, на його думку, виборцям необхідно голосувати за партію "За життя". Оцінювати виступ будуть глядачі і ведучий проекту Вадим Рабінович.

Одна з фіналісток проекту - засновник мережі шкіл східних танців, автор проектів з розвитку мікробізнесу Олеся Василець.

Дівчина приїхала до Києва з тисячею гривень у кишені, покинувши рідний Луганськ, охоплений війною. За чотири роки вчорашня студентка стала успішним підприємцем. Олесі Василець лише 24 роки, а вона вже має мережу шкіл східних танців, школу англійської мови, курс тренінгів з мікробізнесу та ще багато різноманітних ідей у голові.

Олеся танцювала з дитинства. У 2011 році стала чемпіонкою України зі східних танців за версією Професійної асоціації виконавців східних танців України й отримала диплом хореографа. Після вимушеного переїзду до передмістя Києва почала навчатися в магістратурі Школи журналістики Києво-Могилянської академії, паралельно набирала групи східного танцю, писала статті в різні ЗМІ, готувала школярів до ЗНО з англійської мови. Після навчання Олеся заснувала школу танців "Гюррем". Все починалося з Ірпеня, тепер це 17 філій, які приносять дівчині 2-3 тис. дол. на місяць чистого доходу.

"На одній із конференцій у Києво-Могилянській академії я познайомилася з випускником Гарвардської школи бізнесу Джеймсом Вайлтфілдом, який розповів мені про цікаву методику навчання американців англійської мови. Він сказав, що якщо застосувати таке в Україні, у нас щонайменше півкраїни буде вільно розмовляти англійською. Я взяла ці методи на озброєння, адаптувала під наші реалії і розробила повноцінний курс англійської, який триває десять місяців… Так відкрилася моя перша школа англійської мови в Ірпені. Коли побачила, що охочих займатися стає дедалі більше, відкрила другу школу - вже в Києві, на Троєщині. Мовні курси вже теж приносять прибуток", - каже Олеся.

112.ua

Василець розробила курс тренінгів з мікробізнесу під назвою Crystal. Це благодійний проект, безкоштовні тренінги для переселенців-підприємців.

Олеся вже пробувала себе в політиці. Невдало. У 2011 році вона вступила до Радикальної партії, але в 2014 році покинула її лави, розчарувавшись у діяльності політсили.

"Я буду корисним народним депутатом, бо вже маю розроблені проекти розвитку мікробізнесу та дрібного підприємництва. У мене є власний приклад", - каже Олеся.

"Кандидат" - це соціально-політичне реаліті-шоу, в якому герої доводитимуть, що гідні сісти у депутатське крісло, і в рамках проекту пройдуть унікальний тренінговий марафон. А переможець отримає місце у прохідній частині списку партії "За життя" на наступних виборах до Верховної Ради, а також річне навчання у Стенфордському університеті. Ведучі реаліті-шоу - Вадим Рабінович, Нестор Шуфрич, Ганна Степанець.