112.ua

В цю неділю 4-го листопада в 20:00 українці в прямому ефірі зможуть спостерігати за фіналом соціально-політичного реаліті-шоу "Кандидат", де за місце в політичній партії "За життя" та навчання в Стендфордському університеті змагатимуться чотири фіналісти проекту. Зокрема, кожен з них виступить у прямому ефірі за трибуною і розповість, чому, на його думку, виборцям необхідно голосувати за партію "За життя". Оцінювати виступ будуть глядачі і ведучий проекту Вадим Рабінович.

Один з фіналістів проекту - молодий голова сільської ради села Подільське Черкаської області Артем Кухаренко.

Артем – звичайний хлопець із Черкаської області. Навчався в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького на історика. На 5-й курс, до магістратури, поступив на спеціальність "Архівознавство", а через три місяці, восени 2015 року, його обрали сільським головою Подільського.

Артем вирішив взяти ініціативу в свої руки – не скаржитися, а міняти рідне село. Близько 80% місцевих виборців це оцінили і проголосували за студента. Так Артем Кухаренко став другим наймолодшим сільським головою в Україні – у 2015-му йому було всього 22 роки.

Артем залишив денну форму навчання і перевівся на вечірнє відділення. Після роботи їздив в університет.

112.ua

Подільське – село невелике, близько 700 жителів. Воно дісталося Артему в напівзанедбаному стані. Однак це не проблема, якщо є прагнення до змін. В першу чергу хлопець взявся за дороги. Оскільки асфальтувати дорого, залатали ями бетоном. Левову частку грошей на це селяни самі заробили на благодійному концерті.

У центрі Подільського з'явився безкоштовний Wi-Fi, а у відремонтованому Будинку культури незабаром буде кінотеатр і тренажерний зал. Також в сільських навчальних закладах замінили вікна і двері, закупили у шкільні класи нові парти, а в дитсадок - ліжечка та іграшки. На вулицях же повністю відновили освітлення.

Бюджет Подільського – близько мільйона гривень. Люди працюють переважно на фермах. Одне з головних завдань Артема Кухаренка – пошук фінансування на ремонт гуртожитку, створення зон відпочинку, підведення води до будинку, ремонт доріг та утворення сміттєвого кооперативу.

"Мені подобається, коли я допомагаю людям, і вони раді. Я від цього кайфую", - говорить Кухаренко.

Це бачать і цінують місцеві жителі. "Я бачу в ньому людину, яка здатна об'єднати людей навколо себе і дати цим людям щось", - каже Галина Супрун, місцева вчителька. "Раніше тут нічого не робилося, а він все ремонтує, все для людей, допомагає", - додає Ольга Радченко, односельчанка.

Раніше Артем зізнавався, що хоче жити і працювати на благо села. Зараз же він зрозумів, що ключ до глобальних змін захований у столиці. "Я відчуваю, що готовий взяти участь у великій політиці для того, щоб прості люди краще жили", - заявляє Кухаренко.

У таборі його називають не інакше як душевним романтиком. І відзначають, що саме в місцевому самоврядуванні треба шукати кадри для великої політики.

"Кандидат" - це соціально-політичне реаліті-шоу, в якому герої будуть доводити, що гідні сісти у депутатське крісло, і в рамках проекту пройдуть унікальний тренінговий марафон. А переможець отримає місце в прохідній частині списку партії "За життя" на наступних виборах до Верховної Ради, а також річне навчання в Стенфордському університеті. Ведучі реаліті-шоу - Вадим Рабінович, Нестор Шуфрич, Ганна Степанець.