112.ua

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення направила телеканалу "112 Україна" лист з несподіваною претензією – до кольорів, у яких оформлений дизайн мовника. Підписав документ особисто голова Нацради Юрій Артеменко.

Згідно з посланням, до Артеменко звернувся якийсь телеглядач, на думку котрого канал оформлений в кольорах прапора країни-агресора. При цьому керівник Нацради з ТБ не врахував той факт, що аналогічне поєднання синього, білого і червоного зустрічається також в державних прапорах Франції, Нідерландів, Люксембургу, Словенії, Словаччини, Сербії та Хорватії. Крім того, ці ж кольори використовуються в прапорі Сполучених Штатів Америки.

У редакції телеканалу також відзначили, що, якщо керуватися такою логікою, то приналежний президенту Петру Порошенку телевізійний "5 канал" оформлений в кольорі комуністичного прапора. Зазначимо, що комуністична символіка в Україні на сьогодні заборонена.

"112 Україна" закликає голову Нацради з ТБ припинити тиснути на незалежних мовників і чіплятися до безглуздих речей.

Нагадаємо, 11 червня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відмовила в переоформленні ліцензії 5 телекомпаніям, вещающим в багатоканальній телемережі МХ-5 (для регіонального мовлення) з логотипом "112 Україна": "ТВ Вибір", "Партнер-ТВ", "Новий формат", "Аріадна-ТВ", "Лідер-ТБ". А 18 червня виніс їм усім чергове попередження.

Раніше Нацрада вже виносив телеканалу "112 Україна" ряд попереджень за порушення програмної концепції та формату. Це означає, що "112 Україна" звинувачують у тому, що він показує новини, а не розважальні програми, скажімо, мультфільми, як це передбачено чинною програмною концепцією, на зміну якій сам же Нацрада і відмовив.

Керівництво каналу вважає такі дії регулятора тиском на канал і буде їх оскаржити.

В юридичній службі телеканалу назвали ставлення Нацтелерадіо упередженим, а підстави, за якими каналу відмовляють у переоформленні ліцензії, надуманими.

Зазначимо, тиском на канал "112 Україна" зацікавилися і в Європарламенті. Як повідомлялося, Європарламент готовий ініціювати розслідування тиску на телеканал "112 Україна" і обговорити з депутатами ВР ситуацію навколо каналу під час візиту до Києва в липні. Крім того, ситуація навколо телеканалу "112 Україна" буде одним з пунктів наступної резолюції Європарламенту по Україні.