Екзит-пол парламентських виборів в Україні 112.ua

Центральна виборча комісія (ЦВК) підрахувала 100% голосів парламентських виборів, які відбулися в Україні 21 липня. Найбільш близькими до офіційних результатів виборів виявилися результати екзит-полу, проведеного на замовлення телеканалу "112 Україна". Цим опитуванням виборців займалися австрійський Інститут соціальних досліджень і консалтингу SORA спільно з українським Центром "Соціальний моніторинг".

При цьому найбільша розбіжність у даних проглядається у Національному екзит-полі.  

Нагадаємо, під час проведення екзит-полу від "112 Україна" експерти опитали майже 23 тис. осіб, які проголосували на 500-х виборчих дільницях. При цьому на 250-ти дільницях виборців опитували методом індивідуального інтерв'ю, а ще на 250-ти дільницях використовували таємне голосування.

Інститут соціальних досліджень і консалтингу SORA (Відень, Австрія) є одним із провідних дослідницьких інститутів Європи у сфері соціальних досліджень, він має потужний досвід вивчення та аналізу електоральних уподобань, а також прогнозів результатів виборів. Більше 25 років Інститут SORA представляє результати власних екзит-полів в ефірі громадського телебачення ORF. Інститут має досвід роботи в Австрії, Німеччині, Чехії, Болгарії та Грузії.

Центр "Соціальний моніторинг" має досвід проведення опитування виборців у день виборів (1998, 1999, 2002, 2004, 2012, 2014 роки на національному рівні; 2012 і 2015 роки на рівні окремих виборчих округів) регулярно проводить і публікує результати досліджень електоральних орієнтацій населення. Центр "Соціальний моніторинг" є колективним членом Соціологічної асоціації України (САУ) та акредитований як організація, що проводить національні соціологічні опитування.

Як повідомлялося раніше, за ефіром "112 Україна" можна стежити онлайн – на YouTube-каналі і Facebook-сторінці  мовника, а також на його сайті.

Телеканал "112 Україна" - інформаційно-аналітичний телеканал, який розпочав мовлення у листопаді 2013 року. Канал доступний у пакетах найбільших кабельних операторів країни, транслюється через цифрову ефірну мережу DVB-T2 і на супутниках AMOS-3 і ASTRA 4A. Мовлення каналу здійснюється 24 години на добу. Генеральний продюсер - Артем Марчевський. Генеральний директор Єгор Бенкендорф.